Bulduğum en uygun RTX 3070 ekran kartı

Gigabyte Aorus reklam müdürü 3080 hakkında bu ay içinde büyük bir stok geliyor dedi. Stok sorunu kalmayacakmış ama 3070 dahil mi bilmiyorum.

Umarım doğru haberdir kardeşim , MSI almak istiyordum ama piyasa o kadar rezil haldeki Palit EVGA vs haricinde ne bulursam alma pozisyonuna geldim.

İtopya ve benzeri dolandırıcı sitelerde 8800TL'ye alıcıya sunulan 3070, kesinlikle vadedilen fiyattan çok yukarıda satılıyor.

Ne kadar stok var bilmiyorum ama en uygun 3070'i buraya bırakıyorum.
İlgilenenler bakabilir.

ASUS ROG STRIX 3070 itoptada 8.700 mü ne Palit RTX 3080 8.2K mı neydi galiba.

ASUS ROG STRIX 3070 itoptada 8.700 mü ne Palit RTX 3080 8.2K mı neydi galiba.

İncehesap'ta ROG STRIX 8K ya 10 adet falan satıldı sonra 8700'e çektiler ama stok bitti Palit cidden son seçenek olmalı ASUS TUF, MSI Gaming X ve ROG STRIX'ten birini almak istiyorum şu stok ızdırabı biter ve fiyatlar normale dönerse.

Kardeşim inan çıldırmak üzereyim PC'nin bütün parçalarını topladım geriye ekran kartı kaldı ve NVIDIA'nın şu rezilliği beni canımdan bezdirdi bütün parçaları almamış olsam vazgeçerdim toplamaktan söyleyip de sattıkları fiyatın tutarsızlığı mı dersin stok saçmalığı mı dersin, adamlar 3070 stok sorunu yaşamasın diye erteliyoruz dedi 3080'den hiçbir farkı olmadı yarım saat içinde tüm dünyada stoklar 0 landı bu kartlar ne zaman hakkıyla herkesin alabileceği şekilde üretilecek ne zaman söylenen fiyatlara yakın satılacak ne zaman alabileceğiniz gerçekten çok merak ediyorum aşırı yıldım.
ABD’de gördüğüm kadarıyla 3080’e göre daha fazla erişilebilmiş, özellikle Microcenter denen, bizdeki Vatan’a benzeyen yerden alabilmiş Amerikalılar. Fiyatlarında da bir sorun yok, ama Türkiye’de vergi+abartılı karlar eklenince 500$‘lık ekran kartı bu kadar yüksek bir kurla 850$’a geliyo. NVIDIA’nın performansı her türlü kötüydü tabi bu da başka bir konu, özellikle diğer üreticilere sergilediği tutum.

6700-6800 TL civarına Strix alınıyor yurt dışından. Vergiler dahil.

Firmaların bazıları çok güzel öpüyor. :D
Bu örnek koyduğunuz ürünün bir de gönderim bedeli var. Amazon gibi değil. Türkiye vergisi değil o gördüğünüz VAT kısmı. Amerika’da vergiler sonradan ekleniyor. Ekran görüntüsünün üstüne bir de burda vergi eklenecek.

Ve Palit almanı kesinlikle tavsiye etmem o modelin ederi en fazla 5.5- 6k.
Yurt dışından şöyle böyle alınıyor diyenlere de anlam veremiyorum , dünyanın her yerinde stok sorunu var Twitter NVIDIA sayfasına bakarsanız yorumlarda insanların isyanını yurt dışında da modelin karaborsa olduğunu görürsünüz.
ASUS ROG ile soğutmaları çok yakın :D?
Umarım doğru haberdir kardeşim , MSI almak istiyordum ama piyasa o kadar rezil haldeki Palit EVGA vs haricinde ne bulursam alma pozisyonuna geldim.
EVGA kötülemek 😳 . Fanboy olduğuna emin oldum şu an.

Newegg bildiğim kadarıyla 2500TL üstünde ücretsiz kargo sunuyor. Evet, teslimat süresi biraz uzun ama inanın Türk şirketlerinden kazık yemekten iyidir.

ASUS ROG ile soğutmaları çok yakın :D?

EVGA kötülemek 😳. Fanboy olduğuna emin oldum şu an.

Yok ROG STRIX'le aynıymış yok fanboymuşum ben objektif konuşuyorum , TR'de nedense herkes parasının yettiği Mali övüp yüceltiyor 63 dereceyle çalışan kartla 73 dereceyle çalışan kart arasında dağ gibi fan gürültüsü farkı olur performanstan bahsetmiyorum bile , EVGA mükemmel Zotac harika Palit benzersiz ROG STRIX'ten farkları yok kafasından kurtulun bence gerçekleri görmekte yarar var.3080'den örnek verelim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yok ROG STRIX'le aynıymış yok fanboymuşum ben objektif konuşuyorum, TR'de nedense herkes parasının yettiği Mali övüp yüceltiyor 63 dereceyle çalışan kartla 73 dereceyle çalışan kart arasında dağ gibi fan gürültüsü farkı olur performanstan bahsetmiyorum bile, EVGA mükemmel Zotac harika Palit benzersiz ROG STRIX'ten farkları yok kafasından kurtulun bence gerçekleri görmekte yarar var. 3080'den örnek verelim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne, yok artık! RTX3080'de MLLC kapasitörlerinden kaynaklanan bir sorun vardı. RTX3070'te MLLC kapasitörü bile yok (Var ama RTX3080 ile aynı türden değil). ASUS ROG STRIX'i alana kadar, bir üst model GPU'nun fiyatlarına yaklaşıyorsunuz. Bu nedenle F/P bakımından EVGA-Zotac-INNO3D-Palit-Galax'ın ürünleri daha ön planda... Sizin bir ASUS fanı olduğunuzdan şüpheleniyorum, ısı farkından bahsetmişsiniz fakat 1000₺'ye varan bir fark ödüyorsunuz, bir zahmet daha serin çalışsın. Son olarak bir GPU 75 dereceyi geçmediği sürece sorun yok, azami sınır ise 80 derece...

Yeni konular

Geri
Yukarı