İnceleme Bulgaristan köy interneti değerleri

Bulgaristan'da, Kırcaali iline bağlı Sedlovina adındaki köye akrabalarımızın yanina geldim. Bayram vs vesile oldu. Balkan havası ve ormanla iç içe olmak İstanbul gibi bir şehirden gelince çok iyi geldi gerçekten, çalışıyor olmasam İstanbul'a dönmeyi ertelerdim açıkçası.
Köyün girişinde bulunan elektrik direğine fiber kutularına benzer bi kutu yerleştirmişler, fakat fiber ile alakası yok internet dağıtıcı veya hızlandırıcı mantığı olan bir kutu gibi duruyor. Köye vdsl hat çekilmiş her eve, aşağıya internet değerlerini ve paketin detaylarını yazacağım.
1 modeme 2.4ghz bağlantı kanali üzerinden, 11 cihaz bağlı 6 telefon, 3 laptop, 2 tablet. Öncelikle LOL üzerinde denedim ping değerleri İstanbul sunucusu için ortalama 38 40ms fakat hissettirmiyor, bu kadar yüksek gibi gelse de.
Paket 50 mbps çapraz olarak geçiyor, 14.90 leva.
1 Leva, 8,89 Türk Lirası şu an ki kur ile.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220705-143253_Chrome.jpg
    Screenshot_20220705-143253_Chrome.jpg
    35,6 KB · Görüntüleme: 593
Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman senin ont cihazından kaynaklı olabilir, ont cihazına giren fiber konnektörden ya da Santral'den kaynaklı olabilir. Başka bir şey aklıma gelmiyor.
Şikayet kaydı açtım ama ONT cihazından değil büyük ihtimalle. 1000 Mbps geçiş yapmadan önce iptal ettiğimiz cihazları götürdüm. 1 metre fiber kablo kalmıştı onu araklamıştım onu deneyeceğim ama değişmez bence.

Şikayet kaydı açtım ama ONT cihazından değil büyük ihtimalle. 1000 Mbps geçiş yapmadan önce iptal ettiğimiz cihazları götürdüm. 1 metre fiber kablo kalmıştı onu araklamıştım onu deneyeceğim ama değişmez bence.
Fiberi nasıl ekleyeceksin dostum elinde füzyon makinesi yok ki.

Fiber kaset var. 1 metre fiber ile bağlantı yaptılar bana. Tak çıkar direkt.

Eve beyaz bir fiber kablo geliyor. Oradan elektrik almayan bir kaset gibi bir şeye bağlantı yaptılar. Sonra oradan 1 metre sarı kablo ile ont cihazına takıyorlar.

Bayağı ilginçmiş. Bende bina girişinden hiçbir şey ek falan olmadan doğrudan geliyor. Bende cam fiber (turuncu kablo) ile plastik fiberle füzyon işlemi var. Gelen ekip yeşil konnektöre göre daha verimli olduğunu söyledi.

Bayağı ilginçmiş. Bende bina girişinden hiçbir şey ek falan olmadan doğrudan geliyor. Bende cam fiber (turuncu kablo) ile plastik fiberle füzyon işlemi var. Gelen ekip yeşil konnektöre göre daha verimli olduğunu söyledi.
Vallahi bende hiç bilmiyorum. Kimi böyle iyi diyor kimi şöyle iyi diyor. Sonunda yine 1000 Mbps alabiliyoruz bir şey değişmiyor. Kapasite sorunu olduğu çok belli benim internette.

Vallahi bende hiç bilmiyorum. Kimi böyle iyi diyor kimi şöyle iyi diyor. Sonunda yine 1000 Mbps alabiliyoruz bir şey değişmiyor. Kapasite sorunu olduğu çok belli benim internette.

Benim hattım o kadar boş ki mahallede tek ben alıyorum gigabit interneti :D. Olduğum bina da tek GPON altyapı var. Diğer binalarda VDSL altyapı var. Benim binam diğer binalardan farklı değil aynı bina bu arada yeni falanda değil 35 senelik bina. Oturduğum binada 16 daire var. GPON altyapıyı kullanan 5 kişiyiz toplamda :D

Benim hattım o kadar boş ki mahallede tek ben alıyorum gigabit interneti :D. Olduğum bina da tek GPON altyapı var. Diğer binalarda VDSL altyapı var. Benim binam diğer binalardan farklı değil aynı bina bu arada yeni falanda değil 35 senelik bina. Oturduğum binada 16 daire var. GPON altyapıyı kullanan 5 kişiyiz toplamda :D
40 villalı sitede herkes fiber kullanıyor :D. Ama çoğu 16-50 arası kullanıyor.

40 villalı sitede herkes fiber kullanıyor :D. Ama çoğu 16-50 arası kullanıyor.

Oturduğum bina da fiber altyapı var diye 4 Daire'de yabancı uyruklu bir de ben varım kullanan. İnsan ayırt etmek için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın. Onlar da GPON altyapı üzerinden 35-50Mbps arası hız kullanıyor. Bıraktım gigabiti. Altlarında rolls royce, Range Rover var. Geri kalan daireler VDSL'e devam. Ama hat o kadar boş ki benim anlatamam. Her saat aynı internet hızım. Değişmiyor.

Oturduğum bina da fiber altyapı var diye 4 kişi yabancı uyruklu bir de ben varım kullanan. İnsan ayırt etmek için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın. Onlar da GPON altyapı üzerinden 35-50Mbps arası hız kullanıyor. Bıraktım gigabiti. Altlarında rolls royce, Range Rover var. Geri kalan daireler VDSL'e devam.
Range Rover neyse. Rolls royce olan adam apartmanda yaşamaz gider kendi bahçesi olan villada yaşar. Bizde Range Rover.

Geri
Yukarı