Bulmacayı çözene 100 TL Steam cüzdan kodu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendim yaptım bu bulmacayı.
Kafa karışıklığı yaratmak için hiçbir şey kullanmadım. Görseldeki her rakamın ve harfin anlamı var.
Çözmek için kullanabileceğiniz tüm ipuçlarını basit bir şekilde resme yerleştirdim.
Çıkacak cümle 2 kelime toplam 10 harf. Anlamsız bir cümle olabilir.
Şartlar 400 mesajı olması her kişinin 2 hakkı var. (Fake hesapları engellemek için.)
Steam hesabımı koydum buradan bulan kişiler yazabilir.

Eki Görüntüle 895280
Sayıları ingiliz alfabesine göre mi yoksa türk alfabesine göre mi hesaplayacağız. (İsviçre alfabesi de olabilir.)

Şurayı anladım da devamı yok:

1614321024298.png

Teknik olarak değildir büyük ihtimalle. Tabii tamamen rastgele veya hiçbir bilgi olmadan verilirse olabilir, ama ondan bile emin değilim. Genelde imkanlı oluyorlar sanırım.
Hocam bence bu bulmaca çözülemez kaç saat kafa patlattık bulduklarımızı yazdık bir cevap çıkmadı.

Hocam bence bu bulmaca çözülemez kaç saat kafa patlattık bulduklarımızı yazdık bir cevap çıkmadı.
50 yıl boyunca Polis (burada Polis dememin sebebi hani ellerinde istedikleri kadar uzman vs. olması) tarafından çözülemeyen (halktan gönüllüler, rastgele kişiler), şifre daha sonradan çözülmüş...

Adam her bir harf için farklı semboller kullanıp(kafasına göre) bundan sonra da gidip bunu bir de eski bir yöntemle şifrelemiş.

Yine de ben uğraşmadım bile, gerek yok gibi.

Hocam bune beynim yandı çözerken vallahi. Dünderi arıyorum cevabı vallahi. Gidip keşke biraz sınavıma çalışsaymışım onun yerine.

-Sağdaki yazı: Önceki.
-Soldaki yazı: Poçflı.
-Orhun alfabesinin üstündeki rakamlar: GÖKTÜRK
-Alttaki Orhun alfabesiyle yazılmış yazı: "o olmsaydı şoan bo ayzyı ayzmay olçkatm"
-Sağ alttaki yazıda harflerin alfabedeki sırayla eşit olduğu ipucunu veriyor: A-1, B-2, C-3.
-Soldaki yazılardaki harfler, sağdaki harflerin bir sonrası (I-İ hariç)
-Sol üstü bulamadım. Hep saçma bir şey çıkıyor.

@16986 adlı üye bulmuştur ben sadece hatırlansın diye tekrar yazdım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı