Bulunduğum altyapıda port olmaması pingi direkt etkiler mi?

MaxiGG

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bulunduğum bölgede altyapım yok denecek kadar kötü ve port olmadığını biliyorum. Yani yakınımda birisi internet bağlatmak isterse bağlatamıyor. Bende mevcut internetimi kullanırken 2. bir kişi internete bağlandığı an pingim uçuyor. Örneğin oyun oynarken kimse yoksa internette pingim sabit ancak 2. bir cihaz girdiği an ping anında fırlıyor. Bu direkt olarak portla mı alakalıdır?

Ping, bağlantılardaki reaksiyon süresi olarak tanımlanabilir. Var olan verinizin bir diğer sunucuya gidip gelme süresini ölçmektedir. Ping yükselmesinin en önemli etkenleri, internet paketi ve internet altyapısıdır. Örneğin ADSL ve 3G gibi bağlantı tipleri, ping seviyesinin yükselmesine neden olabilir. Yani altyapınız gerekli portlarla iletişimi sağlayamadığı için pinginiz bu kadar yüksek durumda olduğunu düşünüyorum.

Ping, bağlantılardaki reaksiyon süresi olarak tanımlanabilir. Var olan verinizin bir diğer sunucuya gidip gelme süresini ölçmektedir. Ping yükselmesinin en önemli etkenleri, internet paketi ve internet altyapısıdır. Örneğin ADSL ve 3G gibi bağlantı tipleri, ping seviyesinin yükselmesine neden olabilir. Yani altyapınız gerekli portlarla iletişimi sağlayamadığı için pinginiz bu kadar yüksek durumda olduğunu düşünüyorum.
Sağolun bilgilendirme için, örneğin gece genelde bir sıkıntı olmuyor ancak gündüzleri neredeyse oyun oynanamıyor.

Sağ olun bilgilendirme için, örneğin gece genelde bir sıkıntı olmuyor ancak gündüzleri neredeyse oyun oynanamıyor.

Bunun sebebi sizinle alakalı değil. O altyapıyı kullanan daha çok insan olduğu için siz de etkileniyorsunuz. Gece herkes için oyun oynamak daha rahat olmasının sebebi de bu yüzden zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı