Bulunduğum bölgeye nasıl fiber internet alt yapısı getirtebilirim ?

Doğukan Zorlu

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar. 16 Senedir Çanakkalede yaşıyorum , bulunduğum şehir'de fiber internet ve uydunet alt yapısı bulunmamakta.Yıllardır 16 mbps internet kullanıyorum kullandığım internetin de tam verimini alamıyorum. Steamden aldığım oyunu yüklerken download hızım düşük olduğu için eziyet çekiyorum , upload hızım düşük olduğu için yayın açamıyorum. Artık bu sorun çok canımı sıkmaya başladı ve buna bir çözüm ürtemek için buraya başvurdum. Bulunduğum şehir'e fiber internet veya uydunet alt yapısı getirmek için nereye başvurabilirim ? İnternet üzerinden imza kampanyası başlatsam yararı olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
İmza kampanyaları bir işe yaramaz. Turk telekoma gidip başvuru yapabilir ve daha iyi bilgi edinebilirsiniz.

Merhaba,
TürkTelekom fiber internet hizmetini verebilmek için elinden geleni yapıyor zaten. Bu işleri hızlandırmak istiyorsan eğer:
1. Saha dolabında fiber varmı,
2. Evin / Apartmanın saha dolabına ne kadar uzak,
Bu bilgileri bölgendeki telekom'dan öğrenebilirsin. Eğer saha dolabında fiber altyapısı varsa, saha dolabına olan uzaklığında fazla değilse....
4. Apartmandaki internet kullanıcıları ile konuşup imza toplayıp bunu telekom'a iletebilirsin.

Böyle yapman işleri hızlandıracaktır, sonuçta Telekom sizlere fiber-modem satacak, 2yıllık sözleşme imzalatıp kendi hizmetine bağlayacak, para kazanacak.

Ben şanslıyım, bizim apartmanımızda fiber altyapısı var. 56K » 256K » 1Mbit » 4Mbit » 8Mbit » 25Mbit » 60Mbit (şu an bunu kullanıyorum) Bu aşamalardan geçtim, yani 16Mbit de kötü bir hız değil.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı