Bulut oyun servisi kurmak

olcanasqar

Centipat
Katılım
29 Eylül 2019
Mesajlar
596
Makaleler
1
Aws veya Google Cloud gibi yerlerden sunucu kiralayıp bir Cloud Gaming platformu kurulabilir mi? Sunucuya bağlanan herkesi misafir olarak algılatıp insanların Steam, Epic Games gibi platformlara girip istediği oyunu oynadıkları bir sistem.
 

Lyrax52

Hectopat
Katılım
16 Ocak 2020
Mesajlar
4.865
Çözümler
13
Kurulur ama çok zor. Adam bilgisayara erişiyor ne de olsa. Henüz böyle bir şey yasal olmadığı için, yapılacak rastgele bir olay sana patlayabilir. Sonra kullanıcıların hesabını korumak da önemli.
 

Ernsnerr

Decapat
Katılım
22 Ağustos 2018
Mesajlar
50
Yapılır. Azure ilk 1 ay için ücretsiz 200 dolar kredi veriyor. Google cloud 300 dolar veriyor ancak doğrulama işlemleri çok uzun sürüyor. Azure+parsec ile kurabilirsiniz ücretsiz.
 

OguzEmre45

Hectopat
Katılım
18 Ocak 2016
Mesajlar
177
Çözümler
2
Yer
Manisa/Kula
Hocam size ait fiziksel bir makinenizin olması gerekiyor çünkü kiralık sunucularla olacak iş değil bu Google Cloud'da ve azure de ekran kartı takılı sunucuların saatlik kira ücretleri bayağı pahalı. Size ait fiziksel makine de sanallaştırma falan yapacaksınız her GPU ile olmuyor bu sanallaştırma olayı ve sunucu için GPU'lar bayağı pahalı. Para işini halletseniz bile kendi video sıkıştırma teknolojinizi falan kullanmanız lazım böyle bir platform için ya da her makineye parsec falan da kurabilirsiniz. Türkiye'de benim Manisa'dan İstanbul'a 21 ms pingim var en iyi değerlerde yani çoğu kişi yine sizin servisinizi sanki kendi bilgisayarında oynuyor gibi kullanamayacak. Baya zor yani.
 

Colonel Miller

Centipat
Katılım
28 Temmuz 2019
Mesajlar
184
Çözümler
1
Yer
Moscow
Bunu kurmak istemenizin sebebi nedir? Ve kiralık sunucuları kullanarak Cloud Gaming platformu açan bir site vardı vectordash diye belki kiralamak işe yarayabilir ama kar edemezsiniz diye düşünüyorum.
 
Yukarı