BURAK GUNGOR-FIRST kasa oyunlardan kaç FPS alır?

Neden 1050 Ti olanı alman gerektiğini söyledim.
Önemli olan monitör değil ekran kartıdır.
Valorant işlemci bazlı bir oyun olduğundan alınan FPS seni kandırmasın.
144 Hz monitör 1144 FPS üstü değer alırsan onu görmen için.
Eğer testlere bakarsan bu FPS'leri 1030 ile alamayacaksın zaten.
Şimdilik bir monitör le idare edersin. 2-3 sene sonra da 144 Hz monitör alıp takılırsın.
1030 ileri dönük bir sistem değil.
Söylenmesi gereken her şeyi söylediğimi düşünüyorum.
Artık bu nokta dan sonra kararı sen ver.

Neyse...
Bak ben burada seninle yarış yapmıyorum. Egonu başka bir yerde tatmin et.
Daha mantıklı olan sistemi önerdim sadece.
Amacım seninle %idik yarıştırmak değil.
Tüm sayfaları okudum. Arkadaş çok haklı ekstra olarak eklemek istiyorum ekran kartı piyasasının durumu belli olmuyor bundan bilmem kaç yıl sonra belkide 1050tiları 10kdan alıcaz. İmkan varken 1050ti almak kat kat daha mantıklı. Monitör işine gelirsek 500-1000tl arasına 60hz bir monitör arkadaşın işini hayli hayli görecektir.
1050ti ve 1030 ikisinide çok eskiden kullanmış biri olarak söylüyorum 1050ye geçince aradaki dağlar kadar farkı görmek için o para verilir.

Ekstra olarak düşüncem şu şekilde bu arkadaş valoranttan elinde sonunda sıkılacak. Sıkılacağı vakit tahminimce hikayeli oyunlara yönelicek adam akıllı oynayabilmesi içinde malum düzgün bir kart gerekiyor.

Tüm sayfaları okudum. Arkadaş çok haklı ekstra olarak eklemek istiyorum ekran kartı piyasasının durumu belli olmuyor bundan bilmem kaç yıl sonra belki de 1050 Ti'ları 10kdan alacağız. İmkan varken 1050 Ti almak kat kat daha mantıklı. Monitör işine gelirsek 500-1000TL arasına 60Hz bir monitör arkadaşın işini hayli hayli görecektir.
1050 Ti ve 1030 ikisini de çok eskiden kullanmış biri olarak söylüyorum 1050ye geçince aradaki dağlar kadar farkı görmek için o para verilir.

Hocam 2 saattir anlatamıyorum bu dediklerini.
Arkadaş ısrarla 1030 savunuyor. Kendi 1650 kullandığı için tuzu kuru tabii.
1030 sistemde 144 Hz kullansan ne olacak?

60Hz bir monitör işini görecektir diyen adamın sadece FPS geçmişini sorgularım. 1030'lu sistem alınabilir eğer bütçe arttırılamıyorsa. 2200G sistemde 144Hz monitör kullanıyorum FreeSync açarak ki 1030 benim sistemimden daha iyi size önerim 1050 Ti zorlamaktansa elde imkanlar ne veriyorsa onu almanızdan yana 60Hz falan yeterli değil Valorant'ta çok fark yaratır.

Geri
Yukarı