Burçlar ve Bilim

• Konuyu başlatan Kimse
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 3B

Kimse

Kilopat
Makaleler
21
Açıkçası burçlara hiç inanmak istemiyorum, inanıyorum da demiyorum ama tüm özelliklerim tutuyor nerdeyse. Burçların bilimsel açıklaması var mı? Richard Dawkins'in de burçların gerçek olmadığına dair küçük bir sosyal deneyi vardı ama benim özelliklerim tututunca tereddüt ediyorum ne yazık ki. :) Teşekkürler.

Bana göre iki zıt kavram açıkçası. "Gezegenlere göre benim ne yaptığım mı değişecek?" derim hep. Bilimle alakası olan tek yanı yıldızların konumu tespit ederken biraz astronomi ile ilgilenmesi.

Bana göre iki zıt kavram açıkçası. "Gezegenlere göre benim ne yaptığım mı değişecek?" derim hep. Bilimle alakası olan tek yanı yıldızların konumu tespit ederken biraz astronomi ile ilgilenmesi.
Ya ben de aynı düşünüyorum ama hep özelliklerim tutuyor. Acaba manyetik etkiler falan hislerimizi mi değiştiriyor diye düşünüyorum. Ne bileyim, doğduğumuzda falan farklı manyetik etkiler farkli özelliklerde insanlar oluşturuyordur. Yani bi üniversitenin bunun hakkında bi çalışması var mı acaba, onu merak ediyorum.

Ya ben de aynı düşünüyorum ama hep özelliklerim tutuyor. Acaba manyetik etkiler falan hislerimizi mi değiştiriyor diye düşünüyorum. Ne bileyim, doğduğumuzda falan farklı manyetik etkiler farkli özelliklerde insanlar oluşturuyordur. Yani bi üniversitenin bunun hakkında bi çalışması var mı acaba, onu merak ediyorum.
O konu hakkında bilgim yok maalesef. Ama Tahminler bende pek tutmuyor maalesef.

evrimagaci.org sitesinden arama yapıp burçlarla ilgili olan makaleleri okumanı öneririm.
Okudum. Bildiğim seylerdi, önceden de okumusum herhalde. Benimkisi aslıda daha çok inanmak istemek gibi bir şey. Tüm özelliklerim tutuyor diye. Neyse, saçmaladım. Bayağı cahil hissettim kendimi böyle bir konu açtığım için. :)

Bu burç yorumları size uyuyor mu?

• Sosyal ortamlarda aktifleşmeniz gereken önemli süreçler.
• Sosyal medya aracılığı ile aldığınız haberler sizi sevindirebilir.

Sakin ve huzurlu yapıları, hayatlarını ahenkli bir şekilde geçirmelerini sağlar. Hayatları boyunca başlarına gelen türlü acılar, dertler ve zorluklar karşısında yılmadan mücadele ederler ve ayakta kalmayı başarırlar.

Kendisini korumak için kuşandığı kalkan, çoğu zaman yanlış anlaşılmasına neden olur. ______ insanının olduğundan farklı görünüşü, duygularındaki hızlı değişimi İkizler burcunu çağrıştırsa da, bu iki burç insanı özde birbirine benzemez. _______ burcu insanına bu tavrı veren, duygularının inanılmaz derin ve yoğun oluşudur.

Bilim bana mantıklı geliyor, burçlar için aynı şeyi söylemek zor. Bir Astrolog tanımadı birinin kişilik analizini yapması ne bilim bana pek akıllıca gelmiyor. Ara sıra bakınca da tutuyor ne diyeyim bilemedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı