''Burnumu karıştırmıyorum'' diyen insan

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Durduk yere burun karıştırma denildiğinde aklıma ilk bu sahne geliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benim de aklıma bu gelmişti :D

Hepinizin burnunuzu karıştırıp milletle tokalaştığını düşünüyorum. Böyle bir pislikliğe ben hayvanlık derim, siz ne derseniz deyin :D
Burnun tuttuğun telefondan daha temizdir, emin ol.

Burnunu karıştırmak hayvanlık davranışı, burnunu temizlemek için sümkürmek ise gayet insani bir davranıştır.

Seçim kişinin.
Tek yaşamaya alışkan olduğum için, başka insanların yanında yapacak gibi oluyorum, son anda burnu kaşıyormuş gibi yapıyorum. :(

Yemekten önce ve sonra eller bol sabunla yıkanır... Restoranlarda yemek yerken kaşığı peçeteyle dahi silen birisiyim :)

Çocuk yaşta elbet yapmışımdır, büyüdükten sonra normal bir davranış olmadığını anlayıp bırakmışımdır.

Sümkürmek ile burun karıştırmak aynı şey değil. Anlamadığınız kısım bu...
Emin olun, ben de yaptığınızı yapıyorum fakat burun karıştırmak hayvanca davranış olamaz. Yapılmasını tavsiye etmem ama hayvanca bir davranış olarak da nitelendirilmesini istemem, o şekilde belirtmem de.

Sümkürmek, halk arasında kaba bir davranıştır. Sandığınız gibi, normal karşılanmaz. Bir otobüste sümkürün de bakalım millet size nasıl bakar?

Bu demek olmuyor ki burnunuzu karıştırın.

Ayrıca, soruma hâlâ yanıt alamadım. Merdivenleri tutup, yıkamadan direkt kaşık tutan insan da gördüm. Size göre, o da mı hayvanca bir davranış işlemiş?

Her uyandığımda burnumu karıştırıyorum. Çünkü tıkanmış oluyor ve banyoya gidip burnumdaki küf ve sümükleri lavaboya atıyorum musluğu açıyorum gidiyor.

Emin olun, ben de yaptığınızı yapıyorum fakat burun karıştırmak hayvanca davranış olamaz. Yapılmasını tavsiye etmem ama hayvanca bir davranış olarak da nitelendirilmesini istemem, o şekilde belirtmem de.

Sümkürmek, halk arasında kaba bir davranıştır. Sandığınız gibi, normal karşılanmaz. Bir otobüste sümkürün de bakalım millet size nasıl bakar?

Bu demek olmuyor ki burnunuzu karıştırın.

Ayrıca, soruma hâlâ yanıt alamadım. Merdivenleri tutup, yıkamadan direkt kaşık tutan insan da gördüm. Size göre, o da mı hayvanca bir davranış işlemiş?
Böyleleriyle uğraşmaya değmez. Kendilerini bir şey sanıp burnu havada dolaşan insanlar bunlar. Salın hocam salın.
Her uyandığımda burnumu karıştırıyorum. Çünkü tıkanmış oluyor ve banyoya gidip burnumdaki küf ve sümükleri lavaboya atıyorum musluğu açıyorum gidiyor.
Gayet doğal hocam. Ama bazı ''varlık''lar buna hayvanca diyebiliyor.

Merdivenleri tutup, yıkamadan direkt kaşık tutan insan da gördüm. Size göre, o da mı hayvanca bir davranış işlemiş?
Kendisi için faydalı bir şey yapmadığı ortada. İsmi hayvanlık olsa ne, olmasa ne? El yıkama alışkanlığı, uzuvları sürekli temiz tutma alışkanlığı insanlara özgüdür. Sen dışkısını yapan bir kedinin patilerini yıkadığını gördün mü? Ayrıca böyle bir dönemde hastalık kapma ihtimali 5 kat daha fazla artar.

Sümkürmek, halk arasında kaba bir davranıştır. Sandığınız gibi, normal karşılanmaz.
Vay be, peçete ile burnunu temizlemek kaba bir davranışmış. Hangi ülkenin halkında kaba bir davranışmış bu acaba? O halde ayağımız ile temizlemeliyiz burnumuzu, amuda falan da kalkarız belki :D

Laf anlatmayacağım size daha fazla. Bir gün biri tarafından ayıplanırsınız, dokunur zaten içinize.

Kendisi için faydalı bir şey yapmadığı ortada. İsmi hayvanlık olsa ne, olmasa ne? El yıkama alışkanlığı, uzuvları sürekli temiz tutma alışkanlığı insanlara özgüdür. Sen dışkısını yapan bir kedinin patilerini yıkadığını gördün mü? Ayrıca böyle bir dönemde hastalık kapma ihtimali 5 kat daha fazla artar.

Vay be, peçete ile burnunu temizlemek kaba bir davranışmış. O halde ayağımız ile temizlemeliyiz burnumuzu, amuda falan da kalkarız belki :D

Laf anlatmayacağım size daha fazla. Bir gün biri tarafından ayıplanırsınız, dokunur zaten içinize.
Ayıplanacak bir şey yok. Halk arasında ''hayvan'' gibi ses çıkartarak burnumu sümküreceğime, evimdeki lavabomda burnumu temizlerim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı