Bursa Lise Taban Puanları

LeamTO

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, geçen seneye göre bu sene teog daha zor bildiğiniz üzere bu yüzden taban puanlarının kapatacağını düşünüyorum. İstediğim okul 480 puanla kapatmış ancak benim puanım 470 o kadar düşer mi ve ya boş kontenjan kalır mı?

Seni ilgilendiren taban puanı değil yüzdelik dilim olmalıdır. Şunu unutma. Her sene mutlaka taban veya tavan puanı değişir ama sıralamada iyi öğrenci yine öne geçer. Yani yüzdelik dilimi %4,5 olan öğrenci geçen sene 450 puan aldıysa bu sene 460 ile yine %4,5 yüzdelik dilime sahip olabilir demek istediğim. Bu soruların kolaylığıyla alakalı. İnsanlar fazla net yapar ama buna bağlı olarak iyi öğrenciler daha fazla net yapar. Dolayısıyla sıralamada çok oynama olmaz. Ben 2 sene evvel sınava girdim o zaman taban puanlar düşmüştü. Çünkü ilk sene girmiştim ve nakiller taa birinci döneme kadar uzadı. Taban puanı 450'den 430'a kadar uzadı sanırım o sene. Ama okul fazla öğrenci almıştı . Her neyse 480 puanla kapattıysa 470 e kadar düşebilir. Belki öğrenciler bu sene fazla tercih etmeyebilir. O yüzden sana sıra gelir. Veya olmadı nakil yapmayı düşünürsün okullar açılmadan belki girersin istediğin okula. Bu duruma göre değişiyor. Neyin olacağını bilmek önceden zor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı