Bursluluk sınavı nasıl kazanılır?

Arkadaşlar İOKBGS diye bir sınav var. Kazanınca burs yatıyor, nasıl kazanırım sizce?
Önemli. Yoksa yeni PC alacağım.

Kazanmak kolay ben kazanmıştım. Ama yıllık aile gelirinin bir değerin altında olması lazım.

Öğretmen çocuğu olarak.

Ayrıca arkadaş çok güzel bir yere değinmiş öğretmen çocuğuysanız sallasanız bile kazanıyorsunuz. Ben o kadar emek verdim 481 gibi bir şey alarak kazandım. Ablamda kazandı ama saçma öğretmen çocukları yüzünden kontenjana giremedi. Puanı yetiyordu.

Şunu da şuraya bırakayım

Dosya Ekleri

• saçma.JPG
    saçma.JPG
    52,8 KB · Görüntüleme: 48
Barajı geçmeniz yeterli değil. En yüksek puandan aşağıya doğru verdikleri içiçn size sıra gelmemiş.

Sınava girdim sonuçlar açıklandı kazanmak için gereken net ve puanı tutturmuştum ama herhangi bir para verilmedi. Geri bile dönülmedi.
Kontenjana girememiş olabilirsiniz. Taban puanın bir kaç üstünde puan alırsanız zor girmek o kadar yüksek yapanlar var. Girip puanı 1-2 puan üstüne çıkmanız yeterli değil. Atıyorum sınav 450 istiyor siz 451 yaptınız sizi alması zor hatta imkansız o zaman 490 yapanları nasıl alacaklar sizi alırlarsa? Sınırlı sayıda alınıyor.

Genel olarak zor kaynaklar çözün. Ben 8. sınıfta kazanmıştım. Nartest ve hız yayınları gibi kaynaklardan çözerek 491 puan almıştım. Bu arada tonguç sadece temel için iş görür. İleri seviye değildir.

Bursluluk sınavında yeni nesil soru çıkmıyor ki eski pybs sorularını çözmek ve tekrar yapmak yeterli olacaktır.

@zarkatake attığın fotoğrafta öğretmen çocuğu taban 300 olarak belirtiliyor. Bir 300 al da veriyorlar mı sana bursluluk? O belirtilen değerlerin hiçbiri doğru değil. 10 yıl önceki bursluluk ile şuankini karıştırmayın.

Şu anda zaten diğer ebeveyni çalışmayan bir öğretmen çocuğunun katılabilmesi için bile 3-4 kardeş olması gerekli. Ki her ikisi de çalışan için imkansız gibi bir şey.

Kazanmak kolay ben kazanmıştım. Ama yıllık aile gelirinin bir değerin altında olması lazım.

Ayrıca arkadaş çok güzel bir yere değinmiş öğretmen çocuğuysanız sallasanız bile kazanıyorsunuz. Ben o kadar emek verdim 481 gibi bir şey alarak kazandım. Ablamda kazandı ama saçma öğretmen çocukları yüzünden kontenjana giremedi. Puanı yetiyordu.

Şunu da şuraya bırakayım
Anlatmaya çalışıyoruz da anlamamaya çalışıyorlar.
@zarkatake attığın fotoğrafta öğretmen çocuğu taban 300 olarak belirtiliyor. Bir 300 al da veriyorlar mı sana bursluluk? O belirtilen değerlerin hiçbiri doğru değil. 10 yıl önceki bursluluk ile şuankini karıştırmayın.
2021 puanları o, okusaydınız keşke.

Geri
Yukarı