Burulaş saçmalığı

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Bugün terminale gitmek için 91/G'ye bindik. Annem ben ve kardeşim vardı.
Yer olmadığı için valizi engelli kısmına koydum (zaten çantalar vardı orada) ve üstüne oturdum yorulduğumdan. Engelli butonunu farketmedim. Kulaklıklarımı taktım, müzik dinlemeye başladım.
Ne kadar geçti bilmiyorum, yanımdaki amca beni uyardı düğmeye basmamam için. O an kontrol ettiğimde farkettim zaten. Biraz daha öne doğru oturdum bir daha basmamak için. Bir süre sonra birisi çanta getirdi, diğerlerinin üstüne koyarken dikkat ettim yine basmayayım diye ama bir şekilde kolum falan çarpmış yine basmışım. Yanıp sönünce anladım. Bir şey demedim. Sonra şoför bağırarak otobüsten inmemi istedi. Özür diledim, "Bir değil iki değil kaç duraktır basıyorsun" deyip tekrar inmemi istedi. Yanına gittim, anlatmaya çalıştım, tekrar tekrar özür diledim. Sonunda ise otobüsten inip yarım saat kadar bir sonraki otobüsü bekledik.
Bu sürede de ben pek istemesem de annem ve kardeşim olayı biraz fazla abarttılar, şikayet ettik. Acaba ilerleyen zamanlarda ne olabilir şikayetle alakalı? Hattaki kadın geri dönüş sağlanacağını söylemişti çünkü. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
Düğmeye yanlışlıkla da olsa defalarca basmanız zaten yanlış, uyarıldığı halde basmaya devam etmeniz bambaşka bir yanlış. Ancak senin tutumun doğru olmuş, özür dilemişsin.

Sanıyorum ki ailen tartışma eğiliminde davrandı biraz; şikayet edilecek bir durum yok bence, uyarıldığı halde düğmeye basan sizsiniz.

Düğmeye yanlışlıkla da olsa defalarca basmanız zaten yanlış, uyarıldığı halde basmaya devam etmeniz bambaşka bir yanlış. Ancak senin tutumun doğru olmuş, özür dilemişsin.

Sanıyorum ki ailen tartışma eğiliminde davrandı biraz; şikayet edilecek bir durum yok bence, uyarıldığı halde düğmeye basan sizsiniz.
Bilerek olsa neyse diyeceğim, tamamen haklı bir hareket olurdu yaptığı ancak gerçekten yanlışlıkla oldu ikisi de. Defalarca da belirttim. Müzik dinlediğimden duymadım ancak ilk seferde annem de özür dilemiş zaten benim adıma. Şoförün sert tavırlarla indirmek istemesi, sözüme hiç değer vermiyorcasına davranması garibime gitti. Bağırınca da mecburen indik, şikayet edelim dediler.
Şikayetin devamında ne olur acaba, iptal edebilir miyiz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı