Burun tıkanıklığı ve geniz akıntısı nasıl geçer?

Rewk

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,

Öncelikle başlıktaki durumları ben 1 buçuk aydır yaşıyorum ama başlığı açma sebebim " nasıl geçer?" değil de aynı durumları yaşayan varsa onlar ne yaptılar onu öğrenmek.

Sıksık faranjit olurdum doktor da antibiyotik ya da iğne verir geçerdi. Bu esnada da en fazla 3-4 gün burun fısfısı kullanırdım ama şimdi 1 buçuk ay oldu burnum açılmıyor, doktor sürekli antibiyotik ve soğuk algınlığı veriyor onlar da çare olmuyor haftada doktora gider oldum. Doktor "nefes alamadığın için ağzın açık yatıyorsun o da dilini bu hale getiriyor " diyor.

4-5 kutu hapı boşuna içtim, bu ara hastalığı olan influenza mı neyse onu geçirdi ama devamındakilerin hepsi bitti ama bu bahsettiklerime hiçbir faydası olmadı, onlar yapıştı kaldı bende, şimdi sabah akşam sadece 1 fıs burun spreyi yapıyorum ve NAC 600, geniz akıntısı için ve Deloday, belki bunun sebebi alerjidir diye içmeye başlıyorum, yanlış anlaşılmasın kafama göre değil bunları da doktor yazmıştı diğerlerinin yanına .

Yaz alerjisi olurdu bende de bu mevsimde hiç olmamıştı, bu durumları yaşayan oldu mu?

Son düzenleme:
Kullandığınız burun spreyinin adı nedir?
İlliadin. Ama dün alerji için olan bir spreye başladım, onu deneyeceğim.
Geniz akıntısı da burun tıkanıklığı, boğaz ve baş ağrısı yaparmış, Nac 600, deloday ve alerji spreyi olarak dünden beri kullanıyorum.

İliadin ve türevlerini 5 günden fazla kullanmamak gerekir. Uzun süreli iliadin kullanımı burun ve geniz tıkanıklığına yol açar. Balgam yoksa Nac kullanmaniza da gerek yok. Alerji spreyi ve deloday iş görecektir.

İliadin ve türevlerini 5 günden fazla kullanmamak gerekir. Uzun süreli iliadin kullanımı burun ve geniz tıkanıklığına yol açar. Balgam yoksa Nac kullanmaniza da gerek yok. Alerji spreyi ve deloday iş görecektir.
Teşekkürler.
Geniz akıntısı çok var o da balgam oluyor, boğazıma sürekli yapışıyor hiç gitmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı