Burun Yamukluğu

P0ison

Picopat
Geçen ay burnuma top geldi, burnumda rahatsız olduğum bir durum yoktu. Yamukluk veya eğrilik gibi bir problemim yoktu fakat bu olaydan sonra ayna karşısında burnumun simetrikliği bozuldu ve fotoğraflarda yan şekilde çekildiğim zaman bir taraf daha eğri çıkmaya başladı. Bu durum aşırı moralimi bozuyor, aynaya bakamıyorum.

Başına daha önce böyle bir şey gelmiş olan var mı? Ne yapılıyor genel olarak bilmediğimden soruyorum, burun ameliyatı diyecekler diye korkuyorum zaten bir sorunum yoktu ama bu durumdan sonra oldu aşırı canımı sıkıyor, ameliyatlı burunda çok belli oluyor gerçekten aşırı moralim bozuk.

Ameliyatlı burunda çok belli oluyor gerçekten aşırı moralim bozuk.
Estetik amaçlı değil de (Aslında yine estetik) kusuru kapamak amaçlıysa pek sıkıntı olacağını sanmam. Sonuçta burnun ucuna kaldırmayacaklar ya.

Yaşınız kaç? Reşit olana kadar yapmıyorlar diye biliyorum. Ama bence büyüyünce olmalısınız.

Geçen ay burnuma top geldi, burnumda rahatsız olduğum bir durum yoktu. Yamukluk veya eğrilik gibi bir problemim yoktu fakat bu olaydan sonra ayna karşısında burnumun simetrikliği bozuldu ve fotoğraflarda yan şekilde çekildiğim zaman bir taraf daha eğri çıkmaya başladı. Bu durum aşırı moralimi bozuyor, aynaya bakamıyorum.

Başına daha önce böyle bir şey gelmiş olan var mı? Ne yapılıyor genel olarak bilmediğimden soruyorum, burun ameliyatı diyecekler diye korkuyorum zaten bir sorunum yoktu ama bu durumdan sonra oldu aşırı canımı sıkıyor, ameliyatlı burunda çok belli oluyor gerçekten aşırı moralim bozuk.

Hocam emin misiniz top gelmesi ile burun yamulur mu benim de burnum bir tık yamuk 7 yaşımdayken balkondan düşmüştüm. (Allah'tan balkon alçaktı)

Nefes almanızda bir sorun yoksa kbb doktorları ameliyat yapmıyor diye biliyorum. Özel hastaneler hakkında bilgim yok. Özel durumlarda 18 yaşından küçük olsanız bile ameliyat yapılabilir.

Hocam bir doktora görünün olayı anlatın eğer ameliyatsız yapılabilecek bir şey ise söyler zaten. Aman ha estetikçiye gitmeyin size kesin estetik yapalım der.

Hocam umarım öyle olur ve evet dediğiniz gibi estetikçiye gidersek kesin estetik yapmak isteyecek benim en büyük korkumda estetik.

Estetik amaçlı değil de (Aslında yine estetik) kusuru kapamak amaçlıysa pek sıkıntı olacağını sanmam. Sonuçta burnun ucuna kaldırmayacaklar ya.

Yaşınız kaç? Reşit olana kadar yapmıyorlar diye biliyorum. Ama bence büyüyünce olmalısınız.

Burun ucu kaldırma gibi işlem değil hocam sadece kusuru kapatmak için gideceğim, benim şu an da en büyük korkum olay üzerinden biraz da olsa zaman geçti, burın yanlış kaynamış olabilir eğer burun eski haline gelse bile (böyle bir durumda tekrar kaynayacağı için) kaynama sonrası bir eğrilik oluşur diye korkuyorum. Bir de çok belli oluyor burun ameliyatları ondan pek hoşlanmıyorum doğruyu söylemek gerekirse ama yapacak bir şey yok gibi duruyor. 😞

Burun ameliyatı. 18 yaşından küçüksen yapmıyorlar ayrıca. Benim de burnum içten yamuk.

18'de zaten zahmetli bir ameliyat olacaktım, bir tane daha çıktı başıma. Gerçekten aşırı üzgünüm, aileme durumu nasıl açıklayacağım bilmiyorum.

Nefes almanızda bir sorun yoksa kbb doktorları ameliyat yapmıyor diye biliyorum. Özel hastaneler hakkında bilgim yok. Özel durumlarda 18 yaşından küçük olsanız bile ameliyat yapılabilir.

Hocam normal nefes alırken ayırt edemiyorum öncekiyle ama önceden uykumda nefes alabilirken son 1 aydır ağzım açık nefes alırken uyanıyorum.

Hocam normal nefes alırken ayırt edemiyorum öncekiyle ama önceden uykumda nefes alabilirken son 1 aydır ağzım açık nefes alırken uyanıyorum.
Kbb doktoruna gidip konuşman gerek. Burun eğriliği olabilir. Ameliyat sırasında burnunun şekline de müdahale edebilir kbb doktoru ama doktor bu konuda zorunlu değil. Sorman gerek. Estetik doktorları aynı şekilde hem tanı düzelmesi hem de şekil düzeltmesi yapabilirler ama fiyat değişebilir.

Geri
Yukarı