Butona tuş atama

032797

Centipat
Merhabalar,
Expand iconuna F11 tuşunu atamak istiyorum. Fullscreen görüntü elde edebilmek için. Nasıl yapabilirim?
HTML'de acceskey olayı işe yaramadı, JavaScript ile nasıl yapabilirim?
Acceskey="F11" gibi bir şey yapmak istiyorum. Bir buton var basınca F11 görevini yapmasını istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Acceskey="F11" işe yaramıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yemin ediyorum 1 aydır bu konuyu araştırıyorum. Gerek yerli gerek yabancı hiçbir şey bulamadım ama elimde şöyle bir şey var da çalışmıyor düzgün. Onu düzeltebilirseniz çok iyi olur sizin açınızdan. Düzeltirseniz bana da atarsınız ;D

HTML:
 <div id="expand-icon">
        <i class="fas fa-expand" title="fullscreen mode" onclick="openFullscreen();"></i>
      </div>
      <script>
        var elem = document.getElementById("expand-icon");
        function openFullscreen() {
          if (elem.requestFullscreen) {
            elem.requestFullscreen();
          } else if (elem.webkitRequestFullscreen) {
            elem.webkitRequestFullscreen();
          } else if (elem.msRequestFullscreen) {
            elem.msRequestFullscreen();
          }
        }
        </script>

JavaScript:
function toggleFullScreen() {
  var doc = window.document;
  var docEl = doc.documentElement;

var requestFullScreen = docEl.requestFullscreen || docEl.mozRequestFullScreen || docEl.webkitRequestFullScreen || docEl.msRequestFullscreen;
  var cancelFullScreen = doc.exitFullscreen || doc.mozCancelFullScreen || doc.webkitExitFullscreen || doc.msExitFullscreen;

if(!doc.fullscreenElement && !doc.mozFullScreenElement && !doc.webkitFullscreenElement && !doc.msFullscreenElement) {
    requestFullScreen.call(docEl);
  }
  else {
    cancelFullScreen.call(doc);
  }
}

Bu kodu body arasında <script> içerisinde koyun. Iconu bir div içerisine alıp onclick ibaresini divin içine koyun.

JavaScript:
function toggleFullScreen() {
  var doc = window.document;
  var docEl = doc.documentElement;

var requestFullScreen = docEl.requestFullscreen || docEl.mozRequestFullScreen || docEl.webkitRequestFullScreen || docEl.msRequestFullscreen;
  var cancelFullScreen = doc.exitFullscreen || doc.mozCancelFullScreen || doc.webkitExitFullscreen || doc.msExitFullscreen;

if(!doc.fullscreenElement && !doc.mozFullScreenElement && !doc.webkitFullscreenElement && !doc.msFullscreenElement) {
    requestFullScreen.call(docEl);
  }
  else {
    cancelFullScreen.call(doc);
  }
}

Bu kodu body arasında <script> içerisinde koyun. Iconu bir div içerisine alıp onclick ibaresini divin içine koyun.
Çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı