Buzdolabı için Bosch vs Siemens

xortingenStrasse

Centipat
Daha fazla  
Selam,

20000 TL'ye kadar buzdolaplarına bakıyoruz. Siemens veya Bosch tercih etmeyi düşünüyoruz. Özellik ve fiyata göre baktığımızda neredeyse aynı ürün tipleri var bu iki markada. Hangisini tercih etmeliyiz, öneriler nelerdir?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
5 yıl önce ev tadilatı sırasında tüm beyaz eşyaları iç mimarın tavsiyesiyle Siemens aldım, henüz bir sorun yaşamadım. Önceden Bosch marka ürünlerle çok sıkıntı yaşadığım ve Siemens ile hemen hemen aynı ürünler olduklarını duyduğum için tereddüt etmiştim.

Yanlış hatırlamıyorsam ürünlerin üretim yerine dikkat etmiştik sanırım, Almanya üretimi olanları almıştık. Kullandığım buzdolabı bu:

Not: İronik olsun diye tüm beyaz eşyaları siyah aldım, bol bol el iziyle kullanıyorum. Bir hırsız evime girip beyaz eşyaların üstünden parmak izimi kopyalasa her şeyime ulaşır. :D

Selam,

20000 TL'ye kadar buzdolaplarına bakıyoruz. Siemens veya Bosch tercih etmeyi düşünüyoruz. Özellik ve fiyata göre baktığımızda neredeyse aynı ürün tipleri var bu iki markada. Hangisini tercih etmeliyiz, öneriler nelerdir?

Teşekkürler.

İkisi de iyi markadır ama Siemens'in tecrübesi özellikle fırın ve buzdolaplarındaki tecrübesi II. Dünya Savaşındaki Nihai Çözümden kaynaklı daha fazladır. Alman menşeli olmasına özen gösterin.

Siemens yıllardır endüstriyel ürünlerde en çok tercih edilen firmaların başında gelir.

PLC gibi işlerle uğraşanlar anlamıştır hemen zaten.

Siemens alın, rahatınıza bakın derim.
Bosch Türkiye'ye üretimi taşıdığından beridir üretilen mallarda bir kalite düşüşü var.

Siemens.
Bosch.
Profilo.

Üçü neredeyse aynı ürün tıpki Beko Arçelik altus gibi kalite ve fiyat sıralaması da yukarıdaki gibi beyaz eşyada Siemens çok çok iyidir ona görede fiyatlar yüksek.

Ben düğün zamanı her şeyi profilo veya Arçelik alacaktım bir hata yapıp buzdolabı bulaşık makinesi ve mikrodalga fırını hotpoint ariston aldık daha kötüsü yok herhalde.

İkisinin aynı modelleri ürettiğini bile görebilirsiniz. Siemens daha pahalı olmakla beraber daha kaliteli ve uzun ömürlü olan ürünleri üretir.

@PanxeR benim çamaşır makinesi Samsung, bulaşık makinesi Ariston, buzdolabı Arçelik en yenisi buzdolabı olmasına rağmen motor mu yakmadı, çekmecesi mi kendiliğinden kırılmadı. Bulaşık makinesi de parlatıcı ışığını bozdu ve içindeki lastikler gevşedi.

Çamaşır makinesi ise 10 yaşına geldi ilk günkü gibi. Ne sıkıntı ne servis. Samsung ne alaka dersin de herifler yapmış 650 TL'ye almıştım o zaman. 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı