Buzdolabının kapağı sonuna kadar açılıyor

Emsanator

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Dün yeni bir buzdolabı aldım ve servis tarafından kurulum gerçekleştirildi. Servis sonrası üst kapının 160 dereceye kadar açıldığını farkettim. Eski buzdolabımda böyle bir sorun yaşamadım. Aslında bu bir sorun mu ondan da emin değilim. Çünkü eski buzdolabına göre genişliği fazla, bu sebepten dolayı mı yoksa kurulum da mutfak kapısından geçebilmesi için buzdolabının kapakları söküldüğü ve tekrar monte edilir iken doğru yapılmadı mı ya da ayaklarda mı sorun var bilemedim.

Ayrıca üst kapağı kapattığım da alt kapağın hafifte olsa açılıp kapandığını gördüm. Bu durum normal mi?

Bu arada üst dolap normal soğutucu, alt kısmı ise derin dondurucu kısmı.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Dün yeni bir buzdolabı aldım ve servis tarafından kurulum gerçekleştirildi. Servis sonrası üst kapının 160 dereceye kadar açıldığını fark ettim. Eski buzdolabımda böyle bir sorun yaşamadım. Aslında bu bir sorun mu ondan da emin değilim. Çünkü eski buzdolabına göre genişliği fazla, bu sebepten dolayı mı yoksa kurulum da mutfak kapısından geçebilmesi için buzdolabının kapakları söküldüğü ve tekrar monte edilir iken doğru yapılmadı mı ya da ayaklarda mı sorun var bilemedim.

Ayrıca üst kapağı kapattığım da alt kapağın hafifte olsa açılıp kapandığını gördüm. Bu durum normal mi?

Bu arada üst dolap normal soğutucu, alt kısmı ise derin dondurucu kısmı.

Teşekkürler.

Servis ile görüşme sağladınız mı?

Bence baksınlar gelip.

Eğer bir kurulum hatası var ise; servis kendi hatasını kabul etmediği gibi 'kullanıcı hatası' olarak öne sürüp, servis gelme ücreti, tamir ücreti gibi bir şeyler çıkarabilir diye sizlerin fikrini almak istedim, en azından ön bilgim olsun diye düşündüm.

Dün kurulumu yapılmış olan beyaz eşya için ücret talep edemezler. Ha ettiler diyelim, iade ediyorum o zaman diyorsun. Bak bakalım kapında köle olmuyorlar mı!

Keşke öyle olsa. Bazen hiç kabul bile etmiyorlar hata kullanıcı hatası diyebiliyorlar. Ama şöylede bir şey var 160 derece açılması bence normal. Bizim buzdolabıda o ayarlarda açılıyor çünkü.

Keşke öyle olsa. Bazen hiç kabul bile etmiyorlar hata kullanıcı hatası diyebiliyorlar. Ama şöylede bir şey var 160 derece açılması bence normal. Bizim buzdolabıda o ayarlarda açılıyor çünkü.

Yok hocam keşkesi yok bu işin. El değmemiş neredeyse ürüne. Tüketici olarak haklısın her türlü. Ama yazılana bakarsan bende dolapta sorun görmüyorum. Sadece servis konusuna yorumumu paylaştım.

Dolabın üst kapağı 160 dereceye kadar açılır iken, alt derin dondurucu kapağı ise 160 derece kadar açılmıyor, nerede bırakırsanız orada kalıyor.

İlk fotoğraf üst kapının, tutma kolu.
Diğer ikisi ise, üst kapının sağ ve sol taraflarından.

Su terazisi üst kapının açılan kısmında, sol tarafta iken kapı menteşesinin olduğu yerde ise su tam ortada yer alıyor.

cc @Saint Lucia , @SIRINDOSCARF ve @SerdarEdition

Dosya Ekleri

• IMG_2578.jpg
    IMG_2578.jpg
    71,6 KB · Görüntüleme: 82
  • IMG_2580.jpg
    IMG_2580.jpg
    132,9 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG_2581.jpg
    IMG_2581.jpg
    134,1 KB · Görüntüleme: 78
  • IMG_2574.jpg