Çözüldü BX500 momentum cache özelliği ne gibi sorunlar yaratır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ekin2407

Decipat
Makaleler
3
Arkadaşlar BX500'e kendi uygulamasından momentum cache uyguladım.

Ekran Görüntüsü (107).png

Sonuç böyle oldu sistem 3-4 saniyede açılıyor şu an eskiden 13-14 saniye sürerdi. Bunun ne gibi zararı olur? RAM modelim Crucial Ballistix 16 GB (8x2) 3000MHz. Bir de bataryanız yok tavsiye etmiyoruz yazıyordu uygulamada, bunun sebebi nedir?
Son olarak bu SSD ile SATA 3 arayüzü kullanarak nasıl 980 Pro hızları alıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Elektrik kesintilerinde son kaydedilen veriler kaybolabilir. Çünkü RAM'den bir parça ayırıyor kendine, sistem kapatıp açılınca da RAM'deki verilerin çoğu gidiyor.
Elektrik kesintisinde veri kaybı yaşatma olacağından dolayı batarya tavsiye etmiştir.
16 GB bellekte yaklaşık 1-2 GB RAM kullanıyor ve RAM bildilğiniz üzere uçucu bir bellek türü. Yani veriler elektrik gittiğinde falan sıfırlanabiliyor.

3000 MHz Dual Channel RAM kullanıyorsun. Hem Dual hem de 3000 MHz olması önemli bir etmen.

Arkadaşlar BX500'e kendi uygulamasından momentum cache uyguladım.

Eki Görüntüle 999368

Sonuç böyle oldu sistem 3-4 saniyede açılıyor şu an eskiden 13-14 saniye sürerdi. Bunun ne gibi zararı olur? RAM modelim Crucial Ballistix 16 GB (8x2) 3000MHz. Bir de bataryanız yok tavsiye etmiyoruz yazıyordu uygulamada, bunun sebebi nedir?

Bilgisayarınızın (belirli bir miktarda) RAM'ini kullanıyor bu yüzden okuma-yazma hızlarınız yüksek.
Yanlış bilmiyorsam AMD'ninde böyle bir özelliği vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı