Çözüldü C++ araya boşluk nasıl koyarım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RSK06

Hectopat
Daha fazla  
[CODE lang="cpp" title="C++"]#include <iostream> #include <cstring> #include <cctype> using namespace std; int main() { string alphabet {"abcdefghijklmnopqrstuvwxyzABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ"}; string Key {"XZNLWEBGJHQDYVTKFUOMPCIASRxznlwebgjhqdyvtkfuompciasr"}; string secret_word {}; string ecrypted_word {}; cout << "Enter the secret word: "; getline(cin, secret_word); cout << "Ecrypting secret word.." << endl; for(char c: secret_word){ size_t position = alphabet.find(c); if (position != string::npos) { char new_char { Key.at(position) }; ecrypted_word += new_char; } else. position += c; } cout << "Ecrypted word is: " << ecrypted_word << endl; return 0; }[/CODE]
Bunu çalıştırınca mesela, secret message yazdım bunu arada boşluk olmadan çeviriyor nasıl düzeltebiliri m?

Çözüm
Çok fazla C içeriği kullanıyorsun bence.

Basit çözüm ise alphabet ve Key string'lerinin sonuna boşluk eklemek. Programının çalışma mantığında en basit çözüm bu olacaktır. Boşluk görünce onu boşluğa çevirmesi.
Alfabe içinde boşluk olması gerekir mi?
Alfabeyi sıralamıyorum, alfabedeki harfleri kullanıyorum daha sonra Key ile değiştiriyorum mesela, MESSAGE diye bir cümle XHSDJWE diye çıkıyor ama arada boşluk bırakamıyorum.
Çok fazla C içeriği kullanıyorsun bence.

Basit çözüm ise alphabet ve Key String'lerinin sonuna boşluk eklemek. Programının çalışma mantığında en basit çözüm bu olacaktır. Boşluk görünce onu boşluğa çevirmesi.

Tamamdır halloldu. Teşekkürler yine.
Alfabeyi sıralamıyorum, alfabedeki harfleri kullanıyorum daha sonra Key ile değiştiriyorum mesela, MESSAGE diye bir cümle XHSDJWE diye çıkıyor ama arada boşluk bırakamıyorum.

Tamamdır halloldu. Teşekkürler yine.
Çok fazla C içeriği derken ne demek istediniz ?

Boşluğu da bir karakter olarak kodlardan düzelir sanırım. Hem de kelimelerin harf sayısı da değişkenlik göstermiş olur. Bu sayede şifrelemenin de güvenliği artmıştır belki de.

Çok fazla C içeriği derken ne demek istediniz?
Kütüphanelere bakıp demiştim. Ama sanırım onlardan hiçbir şey kullanmamışsın.
Kodda biraz boşluk bırak, daha okunaklı olur. Yakın işlevli şeyleri bir arada tut. Mesela string tanımlamalarından sonra bir boşluk bırakıp cout/cin kısımlarını koy. Sonra bir boşluk daha bırakıp döngüyü koy.

Yeni konular

Geri
Yukarı