C&C Generals Oyununda Kasma

The Psycho

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar Daha yeni tekrar format attım. Windows 8 Pro 64 Bit kullanıyorum.

C&C Generals oyununda bile önceden rahatça oynayabildiğim bir oyundur kendisi.

Kasılmalar takılmalar başladı. Bunun sebebi nedir?

Cihaz : Acer Aspire 5741G
3 GB RAM
i5 M430 2.27 ghz
Nvidia gt320m
128 gb Corsair Force GS SSD

Ekran kartı sürücüsünü güncellediniz mi ?

- - - Güncellendi - - -

En son sürüm : http://www.nvidia.com.tr/drivers/results/64708

Daha dün indirdim ekran kartı sürücüsünü.

Origin üzerinden indirdim oyunu...
Önceden sorunsuz ve kasma yoktu. Windows 8 ile alakası olduğunu sanmıyorum. Konuyu bu bölüme taşımışsınız gerçi. Donanımsal olabilir mi?

Bende Ultimate Collection var. Satın almıştım. Windows 8 için güncellenmiş sürüm yani.

Bana donanımla alakasız geldi çünkü P4, FX-5700'lük fosil masaüstü bilgisayarımda bile oynuyordum ben oyunu. Orijinal de dediniz. Ben işin içinden çıkamadım.

Bana donanımla alakasız geldi çünkü P4, FX-5700'lük fosil masaüstü bilgisayarımda bile oynuyordum ben oyunu. Orijinal de dediniz. Ben işin içinden çıkamadım.
Yani Donanımsal derken şöyle olabilir mi?

Laptop'ta sorun vardı. Termal macunu yenilettiğim halde ısınma düzelmedi.

Dün çok ısındığından kendi kendine kapandı ve bir kere laptop çalışırken hareket ettirdiğimde fandan değişik bir ses çıktı ve bu hareketi arka arkaya yaptım her seferinde oldu tabii o gün vardı şuan yok o durum.

Aynen yiğenimin FX 5200, P4 bilgisayarında bile çalışıyordu oyun donanım veya Windows ilgisi değil.

Oyunu bir kaldırıp tekrar yükler misin ?

- - - Güncellendi - - -

Yani Donanımsal derken şöyle olabilir mi?

Laptop'ta sorun vardı. Termal macunu yenilettiğim halde ısınma düzelmedi.

Dün çok ısındığından kendi kendine kapandı ve bir kere laptop çalışırken hareket ettirdiğimde fandan değişik bir ses çıktı ve bu hareketi arka arkaya yaptım her seferinde oldu tabii o gün vardı şuan yok o durum.

Kaç derece oyunda ısı ?

Şimdi oyunu bilgisayarıma yükledim. Windows 8 64 Bit kullanıyorum ben de. Korsan olmasına ve güncel sürümü olmamasına rağmen kasmadan başarılı bir şekilde çalışıyor. Demek ki Windows 8 ile ilgili değil sorun :) Sıcaklık değerlerini paylaşabilirsen bir iyi olur. Konuyu da tekrar dizüstüne geri taşıyorum.

Şimdi oyunu bilgisayarıma yükledim. Windows 8 64 Bit kullanıyorum ben de. Korsan olmasına ve güncel sürümü olmamasına rağmen kasmadan başarılı bir şekilde çalışıyor. Demek ki Windows 8 ile ilgili değil sorun :) Sıcaklık değerlerini paylaşabilirsen bir iyi olur. Konuyu da tekrar dizüstüne geri taşıyorum.
90 Derecelerde dolaşıyor CPU
AIDA64'ün gerçek değerleri gösterdiğinden şüpheliyim. 90 küsür dereceydi Alt+Tab ile masaüstüne döndüm bir anda 65 derece'ye düştü.

Bilgisayarcı Kronik bir sorun yapabileceğim birşey yok diyor. İki üç kez götürdüm aynı ısınma sorunundan yetkili olmayan mahalledeki bilgisayarcıya.

Yeni konular

Geri
Yukarı