C#'da Oyun Tasarlamak İçin Tavsiyeler

Merhaba ben yeni yeni C# çalışmaya başladım ve hayalim oyun tasarlamak. Bu konuda tavsiyeleriniz var mı?
İşe büyük projelerle girişme. Çünkü öyle yapınca o istediğin büyük projeyi yapamıyorsun ve hevesin kırıldığı için bu işlerle ilgilenmemeye başlıyorsun. Nereden biliyorsun dersen de kendim tecrübe ettim.

İşe büyük projelerle girişme. Çünkü öyle yapınca o istediğin büyük projeyi yapamıyorsun ve hevesin kırıldığı için bu işlerle ilgilenmemeye başlıyorsun. Nereden biliyorsun dersen de kendim tecrübe ettim.
Anladım zaten küçük basit şeylerle girerim diye düşünüyorum, ancak bir projenin büyüklüğü küçüklüğü nasıl anlaşılır?

Merhaba ben yeni yeni C# çalışmaya başladım ve hayalim oyun tasarlamak. Bu konuda tavsiyeleriniz var mı?
Oyun tasarlamaya başlamadan önce kesinlikle oyun tasarımı hakkında birkaç video izlemelisin. En azından birkaç fikrin olur. İnternette bir sürü de makale var onları okumanı tavsiye ederim.

Hocam oyunlarda gördüğünüz mekanik olarak iyi gördüğünüz işleri yapmayı deneyin. İster istemez bir şeyler öğrenebilirsiniz.
Hmm, anladım. Teşekkür ederim mutlaka deneyeceğim.

Oyun içerisindeki detaylarla anlayabilirsin mesela yapacağın oyun 2D mi? 3D mi?
İlk başta "omori" tarzı 2D bir oyun yapmayı düşünüyorum.

Oyun tasarlamaya başlamadan önce kesinlikle oyun tasarımı hakkında birkaç video izlemelisin. En azından birkaç fikrin olur. İnternette bir sürü de makale var onları okumanı tavsiye ederim.
Anladım, çok teşekkür ederim. Oyun tasarımı videoları da izleyeceğim.

Hmm, anladım. Teşekkür ederim mutlaka deneyeceğim.

İlk başta "omori" tarzı 2D bir oyun yapmayı düşünüyorum.

2D ile başlamanız çok iyi olmuş size son olarak verebileceğim tavsiye oyunun detaylarına inmeden önce oyunun altyapısını yapmanız. Detaydan kastım level dizaynı, animasyonlar, çizimler. Altyapıdan kastımsa sistemler ve kodlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı