C Dili Öğrenme

Alicem Doğan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600, Asus GTX 650Ti Boost 2GB, Corsair Vengeance 16GB (2x8), Biostar M700 500GB M2 SSD, Samsung 860 EVO 500GB SSD, Seagate Barracuda 1TB HDD, Windows 10 Home SL 21H2

Laptop: (HP Vitcus 15.6") i7 12700h , RTX 3050Ti, 16GB DDR4, 1TB WD M2 SSD, W11 Home SL
Merhaba arkadaşlar. Ben C dili öğrenmek istiyorum. Bunun için bilgisayarıma Dev-C++ programını indirdim internet üzerinden birkaç örnek bularak yapmaya çalıştım. Birkaç programı çalıştırdım, yalnız sizin de önerilerinizi istiyorum. Bu dili öğrenebilmem için sadece örneklerle mi çalışmalıyım ?

Yazılı kaynaklar satın alabilirsin.

Microsoftun kendim de kullandığım çok güzel bi desteği var C dili öğrenmek için.Microsoft açık akademi diye googleda aratırsan bulursun.Çok güzel bir düşünce bence

C dilini ne için öğrenmek istiyorsun ? Hobi olarak mı ? yoksa ilerde meslek olarak mı ? Bu arada kaç yaşındasın ? :D
Çağımız teknoloji çağı. Ben de buna katkıda bulunabileceğimi düşünüp C dilini öğrenip Java, Android gibi yazılımları kullanabilmek istiyorum. Eğlenirken para kazanmak misali yani. Bu arada yaşım 15. Cevap veren diğer arkadaşlar için de teşekkür ederim.

Çağımız teknoloji çağı. Ben de buna katkıda bulunabileceğimi düşünüp C dilini öğrenip Java, Android gibi yazılımları kullanabilmek istiyorum. Eğlenirken para kazanmak misali yani. Bu arada yaşım 15. Cevap veren diğer arkadaşlar için de teşekkür ederim.

Bende programlama dillerine ilgiliyim. Ben meslek olarak düşünüyorum.(Bilgisayar müh. Yazılım Müh.) Şimdi ben meslek olarak düşündüğüm için önceliğim iyi bir üniversite kazanmak. Bunun için okul zamanı programlama öğrenmek yerine sayısal derslere ağırlık veriyorum. Çünkü programlamayı meslek olarak düşündüğüm için iyi bir üniversitede öğrenmek istiyorum. Eğer ilerde meslek olarak düşünürsen, önceliğin okul olsun(İyi bir üniversite kazanmak için). Eğer dediğin gibi yapacaksan okullar tatil olduğunda güzel bir kursa git. Ben öyle yapacağım. Para kazanmaktan kastın android telefonlara oyun yapmaksa piyasada güzel kitaplar var. Bence bir programlama kursuna git. C dilinden başla. Temeli oturtmak için başlanması gereken bir dil diye biliyorum. İstersen benim Youtube'dan izlediğim C dilini anlatan biri var onu önerebilirim.

Youtube kanalının ismini verirseniz sevinirim.

Volkan Kılıç - YouTube

İlk başlarda sıkılabilirsin ama sabret 2-3 video sonunda programlamaya geçiyor. Çünkü bu programlamaya giriş dili bir şey. Programlama dillerinin temeli için C yi öneriyorlar. O yüzden sıfırdan bütün terimleri anlatıyor. Not almanı tavsiye ederim lazım olacak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı