C# dilinde nesneyi hareket ettirme

Daha fazla  
Arkadaşlar 2D bir oyun yapıyorum. Oluşturduğum nesnenin sağ taraftan sola doğru gitmesini sağlayan kodu yazdım. Ama spawnerını yapamadım. Lütfen bir spawner kodu yazar mısınız? Oluşturduğu nesnenin 3 ve -3 yükseklikleri arasında rastgele bir yükseklikte spawn etmesini istiyorum. Kodu yazıp göndrirseniz sevinirim. Eksik bilgi verdiysem kusura bakmayın. Sorunuz varsa sorun lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Unity Instantiate olarak aratıp Unity nin kendi dökümanına giderek istediğini halledebilirsin.
C#:
using UnityEngine;
using System.Collections;
public class ExampleClass : MonoBehaviour
{
    public GameObject prefab;
    void Start()
    {
        int yAxis = Random.Range(-3, 3);
        Instantiate(prefab, new Vector3(0, yAxis, 0), Quaternion.identity);
    }
}

Bu kodu her saniye tekrar çalıştırmak için ne yapmam gerek. Kusura bakma çok soru sordum
Unity Instantiate olarak aratıp Unity nin kendi dökümanına giderek istediğini halledebilirsin.
C#:
using UnityEngine;
using System.Collections;
public class ExampleClass : MonoBehaviour
{
    public GameObject prefab;
    void Start()
    {
    }
}
Bu kodu her saniye tekrar çalıştırmak için ne yapmam gerek. Kusura bakma çok soru sordum

Son düzenleme:

Bunu yapmanın birden çok yöntemi olabilir.
En basitiyle şu şekilde yapılabilir;
C#:
float timer = 0f;
void Update() {
    timer += Time.deltaTime;
    if(timer > 1f) {
        timer = 0f;
    }
}

Ne başlıkta ne konu da Unity geçmiyor. Belki monogame için sordu nereden anladınız da Unity'ye göre cevap verdiniz :D .

Geri
Yukarı