C# diliyle neler yapılabilir?

Genellikle oyunları Python'dan yararlanıyor fakat en fazla kullanılan dil C++'dır.

C# destekleyen Unity motoru mevcut, onu kullanarak Windows ve Android için oyun geliştirebilirsiniz.

Arkadaşlar ben de Visual Studio kurdum. Amacım Android oyun ve uygulama üzerine yoğunlaşmak. Önereceğiniz bir kaynak, YouTube ders vs. var mı ücretsiz?
C# Windows Form uygulamaları için uygun bir dil. Android uygulamaları için C# kullanmanızı önermiyorum. Xamarin var ancak büyük bir projeye hiç denk gelmedim, bir iki kez denediğimde de pek kullanışlı bulmadım.

Java veya Kotlin öğrenip devam edebilirsiniz. İhtiyaca bağlı olarak Flutter ve React-Native'e de bakın.

Oyun için C# olabilir ama, Unity ile kullanabilirsiniz.

C# destekleyen Unity motoru mevcut, onu kullanarak Windows ve Android için oyun geliştirebilirsiniz.

C# Windows form uygulamaları için uygun bir dil. Android uygulamaları için C# kullanmanızı önermiyorum. Xamarin var ancak büyük bir projeye hiç denk gelmedim, bir iki kez denediğimde de pek kullanışlı bulmadım.

Java veya Kotlin öğrenip devam edebilirsiniz. İhtiyaca bağlı olarak flutter ve React-native'e de bakın.

Oyun için C# olabilir ama, Unity ile kullanabilirsiniz.

Adroid için uygulama ve belki oyun yapmayi dusunuyorum. Java ve Kotlin diyorsunuz yani.
Vision Studio hiç bakmayim o zaman dogru mudur.

C# ile Unity üzerinden oyun kodlayabilirsin. Dosyaları açılması en zor olan dil C# diye biliyorum. C++ diline göre daha zor açılıyor.

Geri
Yukarı