C:/ disk checking hatası

Zerolite

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. M.2 SSD kullanıcısıyım ama yaklasık 1 aydır bu sorundan muzdaribim, her girişte bu hata ile karşılaşıyorum ve oyunlarda da drop yemeye başladım. Bunun çözümü var mı? Format düşündüm ancak şu anda bilgisayarımda çok gerekli dosyalar var bu sebepten format atamıyorum. Yapılabilecek herhangi bir şey var mı?

SSD:Toshiba OCZ 500GB RC500 NVMe M.2 SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı komut sistemi modunda başlatın ve komut satırına chksdk c: /f /r komutunu girin. İşlem sonlanınca exit yazıp geri çıkın ve yeniden başlatın muhtemelen bir daha görmeyeceksin o uyarıyı. Eğer bu işlemden sonra görmeye devam edersen Cmd'yi yönetici olarak çalıştır ve chkntfs /x c: komutunu girin düzelecektir sorun.

Bilgisayarı komut sistemi modunda başlatın ve komut satırına chksdk C: /f /r komutunu girin. İşlem sonlanınca exit yazıp geri çıkın ve yeniden başlatın muhtemelen bir daha görmeyeceksin o uyarıyı. Eğer bu işlemden sonra görmeye devam edersen CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve chkntfs /x C: komutunu girin düzelecektir sorun.

Komut işlem satırına gelmek için başlattaki yeniden başlatma tuşuna Shift ile basmak mı gerekiyordu nasıl yapılıyordu?

Yeni konular

Geri
Yukarı