C diski genişletilmiyor

HaErSwEcK

Hectopat
İyi akşamlar herkese. 50GB'lık bir F diskim vardı ve 30'a 20 olarak böldüm o diski. 30 GB F diskinde bırakıp 20'yi de C diskine atıcaktım fakat System C'ye sağ tıkladığımda birimi genişlete tıklayamıyorum fakat F diskini genişletebiliyorum. SS'te görüldüğü üzere zaten F diski ile boş disk arasında yeşil bir bağ var. Bunun çözümü nedir acaba?

dadsa.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım orası dinamik disk olmuş. F:'yi (ve yanındaki boş alanı) biçimlendirmediğiniz sürece C:' ye oradan alan aktaramazsız diye biliyorum.

C'yi genişletmek için F'yi taşımanız lazım. Çünkü görselde de gördüğünüz gibi C'nin 26.37 GB'lik bölüm ile arasında F bulunuyor.

C'yi genişletmek için 3rd parti yazılımlar kullanabilirsiniz. Partition Wizard sanırım bu işlemi yapabiliyordu.

C'yi genişletmek için F'yi taşımanız lazım. Çünkü görselde de gördüğünüz gibi C'nin 26.37 GB'lik bölüm ile arasında F bulunuyor.

C'yi genişletmek için 3rd parti yazılımlar kullanabilirsiniz. Partition Wizard sanırım bu işlemi yapabiliyordu.
Hocam, dediğinize göre diskte fiziksel olarak yapılan ayrım nedeniyle ayrılmamış alan ile C: arasında bağlantı kuramıyoruz.

Eğer anladığım doğruysa 3. parti uygulamalar ile uğraşmadan yapacağınız, boş olan yere harf atayıp F:'dekileri oraya atmak ve F:'yi silip C:'ye katmak. Kapasiteleri de aynı sayılır zaten isteğinizi karşılar diye düşünüyorum.

Hocam, dediğinize göre diskte fiziksel olarak yapılan ayrım nedeniyle ayrılmamış alan ile C: arasında bağlantı kuramıyoruz.

Eğer anladığım doğruysa 3. parti uygulamalar ile uğraşmadan yapacağınız, boş olan yere harf atayıp F:'dekileri oraya atmak ve F:'yi silip C:'ye katmak. Kapasiteleri de aynı sayılır zaten isteğinizi karşılar diye düşünüyorum.
Gibi, evet. Zaten 3. parti uygulamalar da benzer işlemi arka planda yapıyorlar. Tek fark boyutlar aynı olmasa bile parça parça taşıyarak öteliyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı