C diskindeki boş alanı D diskine aktarma

IbrahimKY

Hectopat
Daha fazla  
C diskimdeki boş alanı (62.9 GB) D diskime aktarmak istiyorum fakat C diskini küçült yaptığım zaman sadece 2 GB küçültebiliyorum. C diskimdeki boş alanı D diskine başka bir yolla aktarabilir miyim?

1589375258887.png

1589375431907.png

Windows Disk Yönetimi ile küçültebilseniz bile D sürücüsünü bu şekilde genişletemeyeceksiniz. Windows Disk Yönetimi o kadar gelişmiş bir araç değil. Herhangi bir bölümün solunda ki boş alanı o bölümle birleştiremiyorsunuz. Hele arada (kurtarma bölümü) başka bir bölüm daha varsa sol-sağ fark etmez, birleştiremiyor.
Harici disk yönetim araçlarıyla belki yapabilirsiniz. MiniTool Partition Wizard gibi programlar işinizi görebilir.
Ancak C diskinizde yeteri kadar boş alan bırakın. %10-20 arası bir boş alan bırakmanız yeterli olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Disk Yönetimi ile küçültebilseniz bile D sürücüsünü bu şekilde genişletemeyeceksiniz. Windows Disk Yönetimi o kadar gelişmiş bir araç değil. Herhangi bir bölümün solunda ki boş alanı o bölümle birleştiremiyorsunuz. Hele arada (kurtarma bölümü) başka bir bölüm daha varsa sol-sağ fark etmez, birleştiremiyor.​
Harici disk yönetim araçlarıyla belki yapabilirsiniz. MiniTool Partition Wizard gibi programlar işinizi görebilir.​
Ancak C diskinizde yeteri kadar boş alan bırakın. %10-20 arası bir boş alan bırakmanız yeterli olacaktır.​

Aomei Partition Assistant güvenli mi?

Aomei kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim. Ancak MiniTool kullandım ve farklı senaryolarda bölme, birleştirme, taşıma vb konularda sorun çıkarmadı.​

Yeni konular

Geri
Yukarı