C diskindeki yer kaplayan belgelerin silinmesi sorun olur mu?

THE_YORULMAZZZ

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Kingston
Anakart
ASUS PRİME H410M-F
Aşağıda işaretli olan Windows'un kurulu olduğu diskte C diskinde bazı belgeler var ne olduklarını bilmiyorum silsem sorun olur mu ayrıca C diskim 240 GB SSD 57 GB kaldı depolamayı arttırmak için tavsiyeniz var mı?

Bilmediğiniz şeyleri silmeyin derim. Daha önce silinen bir uygulamalanın kalıntısıysa ve ihtiyacınız yoksa silebilirsiniz. Ekran görüntüsü atarsanız daha iyi olur. Alan açmak için bunu yapabilirsiniz.

Belgeleri atarsanız yardımcı oluruz hocam. Ekstra alan içinse, ben laptop kullanıyorum ve CD yerini çıkartıp yerine yeni disk taktım. Kasa kullanıyorsunuz zaten ne yapmanız gerektiği belli.

Dosyaları SS atar mısınız?

Görseli atmayı unutmuşum

Bilmediğiniz şeyleri silmeyin derim. Daha önce silinen bir uygulamalanın kalıntısıysa ve ihtiyacınız yoksa silebilirsiniz. Ekran görüntüsü atarsanız daha iyi olur. Alan açmak için bunu yapabilirsiniz.

Hocam %temp%de ki dosyaları silmek sorun yapar mı?

Dosya Ekleri

• resim_2023-02-02_172005236.png
    resim_2023-02-02_172005236.png
    36,9 KB · Görüntüleme: 12
Görseli atmayı unutmuşum

Hocam %temp%de ki dosyaları silmek sorun yapar mı?
Windows dosyası ve aşağısı bilgisayarın kendisi ile alakalı oraya dokunmayın. AMD ise sizin ekran kartınızın dosyası. Bazenleri o dosyanın içinde AMD'nin eski güncelleme sürümleri vs. olabiliyor ve onları saptayıp silebilirsiniz. Fakat çok büyük bir alan açmaz. Kullanıcılar dosyasına da dokunmayın. Program Files, Program Dosyaları (x86) ve Games dosyasında eğer daha önceden kullandığınız oyun ve programlar vardı ve kaldırdıysanız onları silebilirsiniz ama yine de onlar çok fazla bir alan açmaz. Belki bir kaç mb çünkü o dosyalar çoğunlukla ya kb ya da 2-3 mb kadar oluyor. %temp% dosyası da silinse de kendini yeniden üretir. Onun için onu da silmenin bir mantığı yok. Yani bu sürücüde silebileceğiniz dosya en fazla kaldırdığınız uygulamaların birkaç mb'lık kalıntısı olur hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı