C# dosya bulma ve bulunduğu dizine otomatik kopyalama yapma

burakyzc0

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. benim bir sorum olacaktır.

Bir oyun üzerine hazırladığımız launcher'da "Yedekleri Yükle" diye bir buton var, bu butona tıkladığımızda kişinin bilgisayarında "SYSTEM00000000" adlı bir dosya bulunacak ve bu dosyanın bulunduğu yerin içerisine launcher'ın bulunduğu yerdeki "/Yedek" klasörünün içindekilerin hepsini kopyalayacak. Var olanlarla değiştirecek.
Bunu C# olarak nasıl kodlayabiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
dosya kopyalamayı biliyorum fakat. belirttiğim gibi bir dosyayı bulup o bulduğu dosyanın içerisine kopyalamasını istiyorum çünkü konumda belirtilecek olan dosyanın yolu her kullanıcıda farklı olduğu için
Sorununu anlamadım. Her kullanıcıda nasıl farklı olacak? Kimisinde masaüstünde iken diğerinde belgelerim klasöründe mi olabilir. Soruyu açarsan daha iyi olabilir.

Şimdi Yukarıda belirttiğim SAVE0000000 dosyası benim bilgisayarımda bu konumda; "C:\Users\sanay\Documents\KONAMI\eFootball PES 2021 SEASON UPDATE\76561198114772066\save" Yalnız konumda yazan "sanay" ve "76561198114772066" kodu her kullanıcıda farklı olduğu için C# komutuyla "save" klasörü içerisindeki SAVE000000 dosyasını buldurup bulduğu konuma Launcher'ın bulunduğu konumda olan "Yedek" klasörü içerisindekilerin hepsini kopyalamasını sağlamak istiyorum

C:\Users\sanay\Documents\KONAMI\eFootball PES 2021 SEASON UPDATE

Bu klasör içerisinde adı rakamlardan oluşan bir klasör var ve bu klasör her kullanıcıda farklı isimde oluyor diyorsunuz. Peki bu klasörün yanında başka klasör/dosya var mı yoksa bu tek mi?

C:\Users\sanay\Documents\KONAMI\eFootball PES 2021 SEASON UPDATE

Bu klasör içerisinde adı rakamlardan oluşan bir klasör var ve bu klasör her kullanıcıda farklı isimde oluyor diyorsunuz. Peki bu klasörün yanında başka klasör/dosya var mı yoksa bu tek mi?
1642340898415.png

Bu şekilde WEPES in içi boş settings.dat HXD Bu şekilde
1642340937716.png

Şimdi Yukarıda belirttiğim SAVE0000000 dosyası benim bilgisayarımda bu konumda; "C:\Users\sanay\Documents\KONAMI\eFootball PES 2021 SEASON UPDATE\76561198114772066\save" Yalnız konumda yazan "sanay" ve "76561198114772066" kodu her kullanıcıda farklı olduğu için C# komutuyla "save" klasörü içerisindeki SAVE000000 dosyasını buldurup bulduğu konuma Launcher'ın bulunduğu konumda olan "Yedek" klasörü içerisindekilerin hepsini kopyalamasını sağlamak istiyorum
Farklı bilgisayarlarda bu dosya konumuna ulaşmak için şu linkteki çözümü uygulayabilirsin.
Bu durumda senin pathWithEnv değişkenin; @"%USERPROFILE%\Documents\KONAMI\eFootball PES 2021 SEASON UPDATE"
Şu değerde değişiyor demişsin "76561198114772066", tahmin yürütecek olursam en güncel kayıt en büyük değere sahip olan dosya oluyor bu şekilde dosya isimlerini büyükten küçüğe doğru sıralayıp en büyük dosyayı seçerek işlemini devam ettirebilirsin diye düşünüyorum.

O zaman eFootball PES 2021 SEASON UPDATE konumundaki klasörlerin isimlerini alıp ismi rakam ile başlayan klasörü açacaksınız. Diğer seçenek olarak kullanıcıdan ismi rakamlardan oluşan klasörü seçmesini isteyeceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı