C# Eğitim Seti Önerisi

ZlpFilee

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba.
Kısa ve öz olarak anlatmak gerekirse;
Lisede programlama görüyordum ve o ders bitince ben de bırakmıştım. Tekrar başlama kararı aldım ama aradan geçen bir çok yıl olduğu için label e yazı bile tanımlayamıyordum, unutmuşum.

Ayrıca İngilizce mi geliştirmek istiyorum ve Udemy üzeinde kurs buldum.

C# kursu : (100+ Saat) Aranan Programcı Olma Kamp Kursu| Python,Java,C#
İngilizce kursu : Özel Ders Formatında Sıfırdan Zirveye İngilizce Eğitim Seti

Daha önce bu setleri almış ve işine yaramış olan var mı?
Ayrıca 2 gün boyunca da indirim mevcut. 2 eğitim setini 140 TL'ye alacağım.

Önerilerinizi bekliyorum.

Hocam ben bir öneri görmüştüm büyük bir yazılımcıdan şöyle diyordu yazılım öğrenmek istiyorsanız önce bir proje belirleyin ve onu yapın yani ders çalışır gibi yazılım öğrenin demiyor proje belirleyin ve onu nasıl yapabileceğinizi araştırıp yapın internetten.

Hocam ben bir öneri görmüştüm büyük bir yazılımcıdan şöyle diyordu yazılım öğrenmek istiyorsanız önce bir proje belirleyin ve onu yapın yani ders çalışır gibi yazılım öğrenin demiyor proje belirleyin ve onu nasıl yapabileceğinizi araştırıp yapın internetten.
Arkadaşa katılıyorum. Bu tarz kurslarda hele de attığınız 3 dersi birden veren kurslarda bir anda üzerinize kavramları kusuyorlar resmen üzerinize yağıyor. Onun yerine belirli bir alan seçip programlamanın temellerini öğrendikten sonra bu alandaki bir uygulamayı-projeyi klonlamaya çalışın. Her takıldığınızda en basit şeyden en karmaşık şeye kadar internette arayıp bulup kendi kodunuza ekleyerek çalıştırmaya çalışın. Elinizi kirlete kirlete normal kurslardan çok daha verimli öğrenebilirsiniz. En fazla bir tane kursu böyle izleyip takip ettikten sonra yine bu dediğim yola dönebilirsiniz.

Dediğim video bu;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşa katılıyorum. Bu tarz kurslarda hele de attığınız 3 dersi birden veren kurslarda bir anda üzerinize kavramları kusuyorlar resmen üzerinize yağıyor. Onun yerine belirli bir alan seçip programlamanın temellerini öğrendikten sonra bu alandaki bir uygulamayı-projeyi klonlamaya çalışın. Her takıldığınızda en basit şeyden en karmaşık şeye kadar internette arayıp bulup kendi kodunuza ekleyerek çalıştırmaya çalışın. Elinizi kirlete kirlete normal kurslardan çok daha verimli öğrenebilirsiniz. En fazla bir tane kursu böyle izleyip takip ettikten sonra yine bu dediğim yola dönebilirsiniz.
Evet anlıyorum sizi ama ben zaten lisede C# görmüştüm ve hafif hafif oyunlar yapıyordum. Aradan 4-5 sene geçti en az ve visual studia programına girdiğim fark ettim ki hiç bir şey yapamıyorum. Bu kurs unuttuklarımı hatırlatsın ve bir kaç yeni şeyler öğretsin diye var benim için. Temellerimi hatırladıktan sonra kendim bir şeyler yapacağım zaten. Şu an ki amacım bir proje değil de C# hatırlamak ve bilmek olacak.

Evet anlıyorum sizi ama ben zaten lisede C# görmüştüm ve hafif hafif oyunlar yapıyordum. Aradan 4-5 sene geçti en az ve visual studia programına girdiğim fark ettim ki hiç bir şey yapamıyorum. Bu kurs unuttuklarımı hatırlatsın ve bir kaç yeni şeyler öğretsin diye var benim için. Temellerimi hatırladıktan sonra kendim bir şeyler yapacağım zaten. Şu an ki amacım bir proje değil de C# hatırlamak ve bilmek olacak.
Oyun yapmak için bu kursları görmenize hiç gerek yok. Temel programlama bilginiz zaten söylediğiniz üzere var o zaman direkt bir oyun geliştirme kursu alıp onun yaptığı oyunları yaparak başlayın. Takıldığınız yerde internet veya burada beni etiketleyerek de yardım isteyebilirsiniz. Ardından kendiniz devam edebilirsiniz. Bu esnada c#'ı da hatrı sayılır derecede öğrenmiş olursunuz

Once Ingilizce ogrenip sonra programlamayi direkt Ingilizce ogren. Turkce kaynaklarla ( video, makale vs ) zaman kaybetme.

Microsoft'un kendi C# dokumantasyonu gayet basarili, zaten genel olarak Microsoft dokuman yazma konusunda cok iyidir. O varken hic gerek yok "ARANAN YAZILIMCI" gibi clickbait seylere para dokmeye.

Esas maden burasi:

Yeni konular

Geri
Yukarı