C#' için site veya online kurs tavsiyesi

sneaks

Kilopat
Merhabalar... Başlıkta da belirttiğim gibi C# öğrenmek istiyorum. Hali hazırda C++ biliyorum dolayısıyla programlamaya yeni değilim. Bunun için bana başlangıçtan başlayıp ileri düzey C# öğrenebileceğim kurs, video serisi veya kitap önerebilirseniz sevinirim. Ama önereceğiniz kurslarda çok ileri düzeyde olmazsa sevinirim hatta ilk seviyeden öğreten kurslar da olabilir. Halihazırda Kodlab'ın kitabı üzerinden çalışıyorum ayriyeten Udemy'nin videolarını kontrol ettim ama maalesef Udemy'nin C# üzerine olan videolarının parasının karşılığını verdiğini düşünmüyorum. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Youtube'da Murat Yücedağ'ın ücretsiz 100 derslik mükemmel bir C# form dersleri var.Şu anda da C# konsol derslerine devam ediyor hatırladığım kadarıyla 40. derse gelmişti. Aynı kanalda 10 derslik algoritma dersleri de bulunuyor. Anlatımı gayet güzel ve akıcı, sıkmıyor, tavsiye edebilirim.

Youtube'da Murat Yücedağ'ın ücretsiz 100 derslik mükemmel bir C# form dersleri var.Şu anda da C# konsol derslerine devam ediyor hatırladığım kadarıyla 40. derse gelmişti. Aynı kanalda 10 derslik algoritma dersleri de bulunuyor. Anlatımı gayet güzel ve akıcı, sıkmıyor, tavsiye edebilirim.

Teşekkürler dediğiniz kanalla devam edeceğim. Ayriyeten öğrendiğim bilgileri uzman seviyesine nasıl getirebilirim ? Bunun için alabileceğim ders veya kitap var mı ? Halihazırda öğrendiğim bilgileri her gün alıştırmalarla geliştiriyorum ama klasik bir bilgisayar mühendisi seviyesinde kalmak istemiyorum zira C# ve Java'nın günümüzde en çok kullanılan nesne tabanlı diller olduğunu gördüm. Bu yüzden uzman seviyesine çıkmak istiyorum denebilir.

Teşekkürler dediğiniz kanalla devam edeceğim. Ayriyeten öğrendiğim bilgileri uzman seviyesine nasıl getirebilirim ? Bunun için alabileceğim ders veya kitap var mı ? Halihazırda öğrendiğim bilgileri her gün alıştırmalarla geliştiriyorum ama klasik bir bilgisayar mühendisi seviyesinde kalmak istemiyorum zira C# ve Java'nın günümüzde en çok kullanılan nesne tabanlı diller olduğunu gördüm. Bu yüzden uzman seviyesine çıkmak istiyorum denebilir.
Dediğim 100 dersi bitirince temel şeyleri bitirmiş ve anlamış oluyorsunuz. Yani artık başlangıç seviyesinde bir yazılımcısınız. Bu videoları bitirdikten sonra Türkçe orta seviye kitaplar var fakat güzel değiller. Mutlaka İngilizce kaynaklara yönelmek gerekiyor. Gerek İngilizce videolar gerekse de İngilizce kitap olarak bol bol güzel kaynak var. Aynı zamanda internetten proje örnekleri bularak da kendini geliştirebilirsin.

Murat yücedağ'ı bende tavsiye ederim şuanda onun videolarını izleyerek ilerliyorum yakında ASP.NET dersleri de başlayacak .

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı