C# ile siber güvenliğe başlamak hata mıdır?

Siberci07

Hectopat
Daha fazla  
Siber güvenliğe C# ile başlamak hata mıdır ya da sizin tavsiye ettiğiniz bir dil var mı Python hariç?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siber güvenliğe C# ile başlamak hata mıdır ya da sizin tavsiye ettiğiniz bir dil var mı Python hariç?
Şimdi hocam ben olsam C++ derdim. Ama Python'da önemli. En önemlisi Linux'u avcunuzun içi gibi bilmeniz gerek. Özellikle Kali. Sizin için bir kanal önerim. YouTube üzerinden Can Değer diye yazarsanız ordan az da olsa bir tecrübe edinirsiniz. Kolay gelsin...

Cyber Security ne tam olarak hocam? Altyapı için mi, DevOps için mi? IoT için mi? Aplikasyon için mi? Web/Network için mi? Cloud için mi? Kendi içinde bile yüz tane alanı var bu işin amacınızı açık açık yazmadan şu iyi bu kötü yorum yapamayız.

Cyber Security ne tam olarak hocam? Altyapı için mi, DevOps için mi? IoT için mi? Aplikasyon için mi? Web/Network için mi? Cloud için mi? Kendi içinde bile yüz tane alanı var bu işin amacınızı açık açık yazmadan şu iyi bu kötü yorum yapamayız.
Network ve veritabanı için istiyorumda.
Şimdi hocam ben olsam C++ derdim. Ama Python'da önemli. En önemlisi Linux'u avcunuzun içi gibi bilmeniz gerek. Özellikle Kali. Sizin için bir kanal önerim. YouTube üzerinden Can Değer diye yazarsanız ordan az da olsa bir tecrübe edinirsiniz. Kolay gelsin...
C dilini öğrensem olur mu acaba C den sonra C++ daha kolay oluyormuş diye duydumda.

Siber güvenlik olacaksan, diploma sahibi olacaksın.
Ne alaka? Siber güvenlik okulunu bitirmiş diplomalı bir tane uzman göster bana? İki üç seneye kadar öyle bir okul yoktu bile.
İşini hangi dil ile görebiliyorsan o dil ile devam etmelisin. Yani dil bağımsız bir alan. Hangisini öğrenmek istiyorsan öğren.

Bu arada sende ciddi istikrarsızlık görüyorum önceki konulardan yola çıkarak. Daldan dala çok atlıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı