C# kabarcık sıralama algoritması

dogckr

Decapat
Daha fazla  
Fotoğrafta kodları açıklayabilir misiniz? Sınavım var, anlamak için. Özellikle for döngüleri I ve J.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    211,3 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleyen: Moderatör:
Ee, o zaman matris konuları görmediyseniz hocanız bu konuyu sınavda niye sorsun?

Ekleme: Hiç vakit kaybetmeden şu videoları izleyin özellikle Murat Yücedağ'ın videolarına bakın, epey açıklayıcı videolar mevcut:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ee, o zaman matris konuları görmediyseniz hocanız bu konuyu sınavda niye sorsun?

ekleme: hiç vakit kaybetmeden şu videoları izleyin özellikle Murat yücedağ'ın videolarına bakın, epey açıklayıcı videolar mevcut:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler izliyorum.

Bubble sort algoritmasindaki "bubble" kabarcik degil, fokurdamak anlamindadir. Fiil olarak kullanilir. Sort icin kullanacagin predicate'a gore element listenin sonunda dogru "fokurdar".

Kabarcik diyerek yine katletmisler literaturu.

Algoritma da gayet basit, her iterasyonda dogru eleman listenin "son" indexine yerlesir.

Teşekkür ederim.
Bende Bil. Müh. Okuyorum da acaba elinizde sınıflar kapsülleme kalıtım vs. bu konularla ilgili doküman.
Var mıydı?

Geri
Yukarı