C kodlama sorusu

Crimeron

Hectopat
Merhaba bu C dilindeki kodu bir türlü anlayamadım. Void F fonksiyonunun aşağı gelmesi gerekmiyor mu? Aşağı gelince de i++ çalıştığından dolayı cevabın 2 olması lazım değil mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler)

resim_2022-01-18_151103.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Referans tip olmadığı için, dışarıdaki değişkenin değerini arttırmaz. Fonksiyon içindeki local değişkeni etkiler, dolayısı ile dışarıda tanımlanmış i değerinin değerinde değişiklik olmaz ve çıktı 1 olur.

Python orta biliyorum, c# da az bakmistim.

Aklimda kalanlara gore cevaplarsam, süslü parantezler arasinda yazilmis olan degiskenler yereldir

Ha referans veri tipleri olursa farklidir, int bir referans veri tipi olmadigindan yapilan sey, arguman olarak gonderilen local i degerinin arttirilmasidir, icteki i degiskenine etki etmiyor yani baska bisi degil

public static void olursa 2 çıktısı verirdi yanlış hatırlamıyorsam

Algılayabilmen için nesne tabanlı geliştirme yapmayı öğrenmen gerek. public void ve private void arasındaki farkı inceleyin.

Referans tip olmadığı için, dışarıdaki değişkenin değerini arttırmaz. Fonksiyon içindeki local değişkeni etkiler, dolayısı ile dışarıda tanımlanmış i değerinin değerinde değişiklik olmaz ve çıktı 1 olur.

Python orta biliyorum, c# da az bakmistim.

Aklimda kalanlara gore cevaplarsam, süslü parantezler arasinda yazilmis olan degiskenler yereldir

Ha referans veri tipleri olursa farklidir, int bir referans veri tipi olmadigindan yapilan sey, arguman olarak gonderilen local i degerinin arttirilmasidir, icteki i degiskenine etki etmiyor yani baska bisi degil
Pass by value ve pass by reference(pass by pointer) kavramını araştır.

Bu arada C dilinde referans tipler yoktur, bu C++ dilinin sahip olduğu bir özellik. C'de fonksiyon parametreleri sadece değer olarak geçirilir ancak istenilen türde bir pointer geçirilerek de pass by reference olayını taklit etmiş oluyoruz.

Bu arada C dilinde referans tipler yoktur, bu C++ dilinin sahip olduğu bir özellik. C'de fonksiyon parametreleri sadece değer olarak geçirilir ancak istenilen türde bir pointer geçirilerek de pass by reference olayını taklit etmiş oluyoruz.

bilmiyordum, teşekkür ederim.

Gerçekten çok teşekkürler. Bu konuda
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video bana yardımcı oldu. Eğer merak edenler varsa izleyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı