C# - Kodlar ile Oluşturulan Elemanların Tanınmama sorunu

EKAya03

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bir bilgi yarışması yazılımı yapmak istiyorum birinci sorudan sonra bütün kodlar ile oluşturularak devam ediyor. Elemanları oluşturma konusunda bir sıkıntı yaşamadım ancak butonun click eventinde bir sorun ile karşılaştım. Gördüğünüz üzere Isviçre adlı radio button üzerinde işlem yapamıyorum, onu görmüyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Bir.png

İki.png

Üç.png

Dört.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Isvicre değişkeni button1_Click içinden çıkamadan ölüyor. Sınıfın her yerinden ulaşılabilmesi için butonTik değişkeni gibi global tanımlanmalı.

O zaman radio buttonları önceden oluşturup visible değerini false olarak ayarlayayım, sıra onlara geldiğinde ise true yaparak göstereyim. Bu şekilde olur mu?

new RadioButton kod satırları metodun dışında olsun yeter. Geri kalanı aynı şekilde olabilir. Radio nesnesi yaratıldığı an görünmüyordur tahminimce

RaidoButton Isvicre = new RadioButton(); satırı silinip int butonTik = 0 satırının altına yazılacak o kadar.

Hocam orada oluşturulmuyor. Form1_Load kısmında denedim aynı hata orada da meydana geliyor. Yine tanımıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı