C# kolay mı?

Ben aceleyle C# öğrenmiştim grafik tabanlı olduğu için gayet basit kod kısmını kendi yazıyor sen sadece yönlendiriyorsun ama şu an hiç bilgi kalmadı bende aradan üç yıl geçti tabii, ama gayet eğlenceli bir dil YouTube'da çok video var ama bir tanesi çok iyiydi hatırlamıyorum şu an adını.

C# kolay mi? Kolay ogreniliyor mu?
C# kullanalar genelde form üzerinde çalışıyorlar. Java kullananların da form uygulaması var ama geneli Eclipse'in IDE'si ile form kısmına girişmeden kodluyor.

Bir de Microsoft Visual Studio bayağı gelişmiş bir IDE ve kullanıcılara kolaylıklar sağlıyor. Yine de iş sen de bitiyor. Önemli olan yaratıcılıktır.

Ben aceleyle C# öğrenmiştim grafik tabanlı olduğu için gayet basit kod kısmını kendi yazıyor sen sadece yönlendiriyorsun ama şu an hiç bilgi kalmadı bende aradan üç yıl geçti tabii, ama gayet eğlenceli bir dil YouTube'da çok video var ama bir tanesi çok iyiydi hatırlamıyorum şu an adını.

Enes bayram olabilir mi hocam? Bende oradan öğrendim çok iyi anlatıyordu.

Bu C# öğrenmek değil, Visual Studio sayesinde form tasarımı yapmak. Bir buton eklediğinizde butonun aslında bir sınıf olduğunu, property'leri olduğunu çift tıklayarak açtığınız methodun bir action delegate olduğunu falan bilip bunları kullanabildiğiniz zaman C#'a bir giriş yapmış olursunuz.

C# bu konuda en yanlış anlaşılan dil ve sebebi de eskiden çekilen form arayüzü tasarlama dersleri yüzünden. Dili öğrenmek başka bir şey. C# zor bir dil, her dilin kendince zorlukları var ve C#'tan bağımsız olarak OOP zor bir konsept. Biraz daha teorik kaldığı için insan ilk öğrendiği vakitlerde kafasında içselleştirmekte zorlanıyor.

Programlama dili öğrenmek istiyorsanız kesinlikle bu hataya düşüp tasarım kısmından başlamayın. Console uygulamaları üzerinden dilin özelliklerini, yapısını öğrenmeye çalışın ve programlama yani algoritma becerileriniz üzerine kafa yorun. Bir de C# gibi OOP bir dil öğreniyorsanız bir taraftan da Nesne yönelimli programlama konseptini araştırın ve yaptığınız deneme programlarda bunlara yer vermeyi deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı