C# konsol ve form birlikte nasıl öğrenilir?

AIroe

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen RX 580 - 8 gb
MSI Z390 A PRO
İntel i7 9. Nesil
16 GB Ram
1.5 TB HDD
500 GB SSD
Meslek
Öğrenci
C#'ı geçen günlerde form adı altında temel seviyede bitirmiştim, ardından forumdaki hocalarımdan biri (nickini hatırlamıyorum affetsin :)) bana "OOP öğren" demişti, ben de OOP öğrenmeye başladım fakat anlatan hocam OOP'i konsol üzerinden anlattığı için kafam karıştı. Yeni bir sürü terim vardı, döngüler, değişkenler vs. zaten aynıydı ama İngilizce terimler eklenmişti. Ben de 14 yaşında olduğum için dolayısı ile anlamadım mesela kapsülleme konusunda row diye bir şey var, ne demek olduğunu bilmiyorum, formda görmedim. Soruma gelirsek ne yapabilirim? C# konsolu baştan öğreneyim mi yoksa W3schoolsdan falan mı bakayım? Teşekkürler<3

C# Form ve Console ayrımı yapmak saçmalıktan fazla bir şey değil benim gözümde. Yani C# Form üzerinde bitirip Class mantığını falan anladıysanız zaten kapsülleme yapabiliyor olmanız lazım. Tam olarak neyi anlayamadığınızı anlamadım.

Terim dediğiniz şeyler her ikisinde de olan şeyler aslında fakat denk gelmemişsinizdir.

Ayrıca her şeyi görmemeniz normal. Bazı şeyleri kendiniz ihtiyacınıza göre öğrenmeniz gerekecek. Ve de Türk anlatıcılar pek detaylı değil maalesef. O yüzden kendi sitesinden veya yabancı tutorial siteleriden okumak daha mantıklı.
Konularınızı görüyorum sürekli bu kategoride ve sürekli aynı basit şeyler hakkında.
Sağı solu bırakın sadece öğrenmeye odaklanın. İngilizceniz yetersiz ise ona odaklanın. OOP öğren dedi diye birisi, direkt konu atlarsanız anlamazsınız tabii. OOP zaten mecburi bir şeydir. Ama yoktan yere biri dedi diye cuk diye atlamanız gerekmez.
Kolay gelsin.

C# Form ve Console ayrımı yapmak saçmalıktan fazla bir şey değil benim gözümde. Yani C# Form üzerinde bitirip Class mantığını falan anladıysanız zaten kapsülleme yapabiliyor olmanız lazım. Tam olarak neyi anlayamadığınızı anlamadım.
yeni başladım hocam C# konsola kapsüllemeyi

Geri
Yukarı