C# öğrenen birinin farklı bir dil yoluyla clean code eğitimi alması mantıklı mı?

AIroe

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen RX 580 - 8 gb
MSI Z390 A PRO
İntel i7 9. Nesil
16 GB Ram
1.5 TB HDD
500 GB SSD
Meslek
Öğrenci
Başlıkta anlatamamış olabilirim kusura bakmayın, C# öğreniyorum fakat daha etkili ve anlaşılır kod yazmak için ve bu forumdan da abilerim önerdiği için akın hocanın clean code eğitimini satın aldım fakat akın hocam neredeyse tüm örnekleri Java üzerinden anlatıyor ve bende dolayısıyla anlamıyorum, sizce akın hocamdan izlemeye devam edeyim mi yoksa benim aleyhime mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Programlamanın mantığını anlamadan clean code öğrenmeye çalışmak zor. Java üzerinden anlatması normalde sorun yaratmamalı. Syntaxları farklı olabilir ama bir birlerinden dünya kadar uzak da değiller syntax olarak. Anlamıyorsan ara ver. Önce programlamayı öğren. Sonrasında okunur kod yazmaya geçiş yaparsın.

Programlamanın mantığını anlamadan clean code öğrenmeye çalışmak zor. Java üzerinden anlatması normalde sorun yaratmamalı. Syntaxları farklı olabilir ama bir birlerinden dünya kadar uzak da değiller syntax olarak. Anlamıyorsan ara ver. Önce programlamayı öğren. Sonrasında okunur kod yazmaya geçiş yaparsın.
forumda abilerim tavsiye etmişti kodlama öğrenmeden önce clean code öğren diye ama bide sizi dinliyeyim , teşekkürler <3

forumda abilerim tavsiye etmişti kodlama öğrenmeden önce clean code öğren diye ama bide sizi dinliyeyim , teşekkürler <3
Kodların ne yaptığını bilmeden okunur kodu nasıl yazacaksın ki? Daha programlamanın mantığını bilmeden zor. İngilizce bilmeyen birine, kelimeleri öğretmeden devrik cümle yazmamasını söylemek gibi bir şey bu. Önce kelimeleri sonra grameri öğreneceksin ki okunaklı cümle kurasın.

Hocam ben size programlama dersi aldım dediğiniz için Clean Code önermiştim. Yanlış anladım sanırım, kusura bakmayın.

Hocam ben size programlama dersi aldım dediğiniz için Clean Code önermiştim. Yanlış anladım sanırım, kusura bakmayın.
estağfurullah hocam ne kusuru önemli değil yinede teşekkürler tavsiyeniz için

Yeni konular

Geri
Yukarı