C programlama dili için kaynak kitap önerisi

mustafakk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, C dilini iyi bir şekilde öğrenebilmek için önerebileceğiniz kitaplar var mı? Youtube'deki videolu eğitimlerin de bir çoğunu izledim ama yetersiz. Bana daha ayrıntılı ve aklayıcı kaynaklar gerek. Ayrıca kitapla öğrenmenin daha faydalı olacağınıda düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Öncelikle iyi geceler. Ben C# kursu görürken hocamın verdiği bilginin yetersiz geldiğini düşünmüştüm ve Udemy'den eğitim seti satın almıştım. Bazen %90 indirim yapıyorlar ve anlatım yapan hocalar gerçekten çok kaliteli insanlar. Bir göz atın derim.
C courses

Merhaba. Öncelikle iyi geceler. Ben C# kursu görürken hocamın verdiği bilginin yetersiz geldiğini düşünmüştüm ve Udemy'den eğitim seti satın almıştım. Bazen %90 indirim yapıyorlar ve anlatım yapan hocalar gerçekten çok kaliteli insanlar. Bir göz atın derim.
C courses
Hocam bende asp.net, c++ ile ilgileniyorum. Bunlar bana internettekilerden fazla birşey katar mı ? Yani yararlı mı ?

Başlangiç için videolar güzel olsada kitaplar her zaman daha iyidir. Sana tavsiye edeceğim kitap deitel C olurdu. Linkini, telif hakkindan dolayi forumda sorun çikarabileceği için paylaşmiyorum. Internetten bakarsan hem ingilizcesini hem de türkçesini bulabilirsin. Neden peki bu kitap?. Çünkü kitapta ünitelerin sonunda aliştirmalar var ve bu aliştirmalar birçok temel şeyi öğretiyor. Mesela temel siralama , arama algoritmalari vb...

Başlangiç için videolar güzel olsada kitaplar her zaman daha iyidir. Sana tavsiye edeceğim kitap deitel C olurdu. Linkini, telif hakkindan dolayi forumda sorun çikarabileceği için paylaşmiyorum. Internetten bakarsan hem ingilizcesini hem de türkçesini bulabilirsin. Neden peki bu kitap?. Çünkü kitapta ünitelerin sonunda aliştirmalar var ve bu aliştirmalar birçok temel şeyi öğretiyor. Mesela temel siralama , arama algoritmalari vb...
Deitel C kitabını İstanbul içinde bulabileceğim bir yer var mı acaba?

Aslinda benim asil önerim Ingilizce biliyorsan kitabin Ingilizce' sini okuman olurdu. Kitabı bulabilirsin diye düşünüyorum birçok yerde. Doğrusu hiç Istanbul'da bulunmadiğim için bir yer adı veremem. Fakat "Kitap Yurdu" , "Idefix" gibi sitelerde olacağını düşünüyorum. Ayrica dediğim gibi internetten rahatlikla e-book halini bulabilirsin. İstersen önce bir e-book haline göz at hoşuna giderse satın alırsın.

Aslinda benim asil önerim Ingilizce biliyorsan kitabin Ingilizce' sini okuman olurdu. Kitabı bulabilirsin diye düşünüyorum birçok yerde. Doğrusu hiç Istanbul'da bulunmadiğim için bir yer adı veremem. Fakat "Kitap Yurdu" , "Idefix" gibi sitelerde olacağını düşünüyorum. Ayrica dediğim gibi internetten rahatlikla e-book halini bulabilirsin. İstersen önce bir e-book haline göz at hoşuna giderse satın alırsın.
Aslına bakarsanız o kitabın e-book hali bir kaç ay öncesine kadar elimdeydi, hoşuma da gitmişti ama bilgisayarı garantiye gönderdiğimde dosyaları yedeklemeyi unutunca hepsi gitti. O zamandan beri Deitel C'yi de unutmuştum gerçekten hatırlattığınız için teşekkür ederim. Tekrar gözden geçireceğim onu. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı