Çözüldü C# projesi veri doğrulatma ve güncelleme işlemi nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Antares

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, resimde göründüğü gibi kullanıcı aktif olarak kullandığı kullanıcı adı ve şifresini girecek eğer Access veritabanındaki bilgiler ile eşleşiyorsa yeni girdiği kullanıcı adı ve şifre ile bilgileri güncelleyecek. Bunu nasıl yapabilirim? Forumdan bir konudan bakarak aşağıdaki gibi bir kodlama yaptım fakat bir yerde hata alıyorum.
Kodlama:

public partial class frmAdminG: Form { public frmAdminG() { InitializeComponent(); } OleDbConnection baglanti; OleDbCommand komut; OleDbDataReader okuyucu; public object OpenFileDialog1 { get; private set; } private void frmAdminG_Load(object sender, EventArgs e) { komut.Connection = baglanti; } private void yenile_Click(object sender, EventArgs e) { baglanti = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=Veritabani/kafe.mdb"); baglanti.Open(); komut.CommandText= "SELECT * from Admin WHERE KullaniciAdi='" + txtKulAdi.Text + "' AND Sifre='" + txtSifre.Text + "'"; okuyucu = komut.ExecuteReader(); if (okuyucu.Read()) { baglanti = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=Veritabani/kafe.mdb"); string sorgu = "UPDATE Admin Set KullaniciAdi=@kadi,Sifre=@sifre"; komut = new OleDbCommand(sorgu, baglanti); komut.Parameters.AddWithValue("[USER=466110]@Kadi[/USER]", textBox1.Text); komut.Parameters.AddWithValue("[USER=146591]@Sifre[/USER]", textBox2.Text); baglanti.Open(); komut.ExecuteNonQuery(); baglanti.Close(); } else { MessageBox.Show("Bu kullanıcı adı ve şifre aynı hesaba ait değil!", "Uyarı", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning); } okuyucu.Close(); baglanti.Close(); }

1653384389909.png

1653384396566.png

1653384444590.png

Yeni bir kodlama ile çözdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı