C# uygulamaya yer atamadan uygulama açtırmak

Uzun sürmekten kasıt bence efektif olma bilgisayarı çok yorar. Yani asistan derken şu programı aç diyeceksiniz o açacak anlıyorum. Bunu dosya yolunu vererek yapmak daha iyi olacaktır. Sonuçta kaç program için kullanacaksınız. Bunları önceden programa kaydedip açmanız daha verimli olacaktır.

Çok fazla uygulama var hepsini tanımlamak uzun sürer.
Uzun sürmekten kasıt bence efektif olma bilgisayarı çok yorar. Yani asistan derken şu programı aç diyeceksiniz o açacak anlıyorum. Bunu dosya yolunu vererek yapmak daha iyi olacaktır. Sonuçta kaç program için kullanacaksınız. Bunları önceden programa kaydedip açmanız daha verimli olacaktır.

Bir de başka bilgisayarda açtığımızda uygulamayı çalışmaz o yöntem ile.
Yani benim istediğim bu uygulamaya bir yapay zeka atayıp bütün uygulamaları öğretmek örnek Siri, Cortana vb.

Son düzenleme:
Yani bu tabi zor bir konu ve ben nasıl yapılır bilmiyorum açıkcası. Umarım başka bir arkadaş yardımcı olabilir. Ama şunu deneyebilirsiniz.

[CODE lang="csharp" title="Kod"]string[] drives = Directory.GetLogicalDrives();
string pathToExecutable = String.Empty;

foreach (string drive in drives)
{
pathToExecutable =
Directory
.EnumerateFiles(drive, "örnek.exe", SearchOption.AllDirectories)
.FirstOrDefault();

if (!String.IsNullOrEmpty(pathToExecutable))
{
break;
}
}

if (String.IsNullOrEmpty(pathToExecutable))
{

}
else
{

}[/CODE]

Yeni konular

Geri
Yukarı