C# uygulamayı kapatınca bilgilerin kaybolmaması

theBBA

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar C# form üzerinden bir stok uygulaması yapacağım ve yardıma ihtiyacım var. Yapmayı bilmediğim tek kısım şu:

Uygulamaya girdiğim bilgilerin uygulamayı kapatmama rağmen kaybolmamasını istiyorum :) :)

Verileri bir yerde tutmanız gerekli. Veri tabanı, .ini dosyası, XML dosyası veya bir metin belgesi içinde.
Ardından program load ederken kayıt ettiğiniz bu ayarları okuyacaksınız.

Bu konuyu okuyunuz;

Küçük ayarlar için Configuration kütüphanesi Windows Forms ve WPF'te gömülü geliyor.

Bu konudaki cevabımı inceleyebilirsiniz.

Düzeltme: Bu basit ayarlar içindir. Stok bilgilerinin kaydedilmesi için bir veri tabanı kullanmanız gerekiyor. SQL veya Access gibi bir sağlayıcı olabilir. Bu tür veri tabanları tablo dediğimiz sistemle çalışır. Sütunları girersiniz (Ürün adı, fiyatı vb.) ve her veri için tabloda bir satır açıp sütunların altına verileri kaydedersiniz.

Bu makale yardımcı olabilir.

Verileri bir yerde tutmanız gerekli. Veri tabanı. İni dosyası, XML dosyası veya bir metin belgesi içinde.
Ardından program load ederken kayıt ettiğiniz bu ayarları okuyacaksınız.

Bu konuyu okuyunuz;

Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz ama bu makale benim için çok ağır :)
Küçük ayarlar için Configuration kütüphanesi Windows Forms ve WPF'te gömülü geliyor.

Bu konudaki cevabımı inceleyebilirsiniz.

Düzeltme: Bu basit ayarlar içindir. Stok bilgilerinin kaydedilmesi için bir veri tabanı kullanmanız gerekiyor. SQL veya Access gibi bir sağlayıcı olabilir. Bu tür veri tabanları tablo dediğimiz sistemle çalışır. Sütunları girersiniz (Ürün adı, fiyatı vb.) ve her veri için tabloda bir satır açıp sütunların altına verileri kaydedersiniz.

Bu makale yardımcı olabilir.
Teşekkür ederim ama bu çok ağır başka yolu yok mu acaba ?

Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz ama bu makale benim için çok ağır :)

Teşekkür ederim ama bu çok ağır başka yolu yok mu acaba ?
En basit yolu bu maalesef, öğrenirseniz ileride çok rahat edeceksiniz. Bu makaleler karışık geldiyse adım adım gidebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı