C vs C++ vs C# hangisi daha zor?

C mi daha zor, C++ mı, yoksa C# mi? Bu üçü arasında ne kadar fark vardır? C'den başlarsak temel olurmuş. Ama bu üçü arasında fazla fark yoksa C'den başlamaya gerek yok. Mesela C'yi 6 ayda öğrenip C++'ı 1 ayda öğreneceğime direk 6-6 buçuk ayda C++'ı öğrenmeyi tercih ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oncelikle dil ile ne yapacaksiniz ona karar verin. Hedefiniz dogrultusunda secim yapin.
Ayrica hangi dili secerseniz secin 1 dili adam akilli ogrenmenin dilden dile atlamaktan daha faydali olacagi gorusundeyim.
Yoksa piyasada bulunan 6 dilde "Hello World" yazabilenlerden olursunuz.
Biliyorum biliyorum. Belirtmeyi unutmuşum. Oyun için.

Programlamanın temelleri bütün dillerde aynıdır. Önemli olan algoritmayı geliştirmektir. Bir problemi çözmek için gerekli algoritmayı kurabilen bir kişi aynı programı isterse 10 dilde de yazabilir. Ancak algoritmasını kuramadığı bir problemi hiçbir dilde yazamaz.

Programlamanın temelleri bütün dillerde aynıdır. Önemli olan algoritmayı geliştirmektir. Bir problemi çözmek için gerekli algoritmayı kurabilen bir kişi aynı programı isterse 10 dilde de yazabilir. Ancak algoritmasını kuramadığı bir problemi hiçbir dilde yazamaz.
Yani ben algoritmayı tam olarak öğrensem C++ ile başlasam olur mu?

Yani ben algoritmayı tam olarak öğrensem C++ ile başlasam olur mu?

Algoritma pratik yaparak geliştirilir. Bir dile çalışırken örnek soruları çözdükçe kendinizi geliştirmiş olursunuz. İşte o öğrenme sürecinin bir dil üzerinden gerçekleştirilmesi gerekiyor. Hangi dil olursa olsun. Bu nedenle hangi dilden başlanacağının bir önemi kalmıyor. Dil seçimi sadece bir proje yapılacaksa aralarındaki farklar önem arz etmeye başlıyor.

Algoritma pratik yaparak geliştirilir. Bir dile çalışırken örnek soruları çözdükçe kendinizi geliştirmiş olursunuz. İşte o öğrenme sürecinin bir dil üzerinden gerçekleştirilmesi gerekiyor. Hangi dil olursa olsun. Bu nedenle hangi dilden başlanacağının bir önemi kalmıyor. Dil seçimi sadece bir proje yapılacaksa aralarındaki farklar önem arz etmeye başlıyor.
O zaman ben C++'tan başlayacağım.Algoritmayı Scratch kullanarak öğrensem olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı