C++ vs C# vs Python vs HTML

permatik

Hectopat
Büyük kıyaslama, C++, C#, Python ve HTML. Hangisi daha iyi? Hangisi daha güçlü? Hangisi daha hızlı? Hangisi daha güvenli?

Bu sorular her programlamaya yeni başlayacak olan veya başlamak isteyen kişinin aklını meşgul eden sorular. Eşit bir kıyaslama yapabilmek için her dört en çok önerilen programlama dili ile, aynı işlevi gören birer program yaptım ve kıyaslamaya sunuyorum.

Cplusplus - Google Drive

Csharp - Google Drive

Html - Google Drive

Python - Google Drive

İşlem basit. Programlar birer mesaj veriyor sade. Milisaniyelerin bile önemli olduğu bu kıyas her dört programlama dili için de kıyasıya bir kapışma olacak. Son kararı kullanıcı verecek. İşte meydan, gösterin gücünüzü.

Programlama dilini yeni öğrenecek arkadaşlar Python'dan başlarlarsa onlar için daha iyi olur. Çok daha yeni ve güvenilir. İş imkanları fazlalaşıyor.

Kaynak kodu paylaşabilirseniz Java, JS/TS versiyonlarını yazmak isterim.

Derken zaten kod vs. yok gibi. "HelloWorld" yazdırarak neyi karşılaştırıyorsunuz? Cold start performansını mı ölçüyorsunuz?

Bu tür başlıkları daha çok ekşi'de görüyordum, sanırım tüm forum, sözlük tarzı yerlerde bu başlıklar varmış. Öncelikle, HTML bir programlama dili değildir. Geriye kalan diğer 3 dil ise birbirinden çok farklı alanlarda kullanılıyor. Kıyaslama sağlıklı olmamış.. Tüm bu yazdıklarımın gölgesinde C++ diğer dillere göre birçok alanda üstünlük sağlıyor.

Geri
Yukarı