C# vs Javascipt

akobia1

Hectopat
Oyun, uygulama tarafında yazılım yapmak istiyorum. Şimdilik hobi olarak ama meslek olarak yazılım mühendisliği istiyorum. Geçen yıl temel-orta düzel HTML öğrenmiştim. Siz hangi dili önerirsiniz oyun ve uygulama yapmak için. C# ile JavaScript olmak zorunda değil sadece.

C# bir masaüstü programlama dili. Elbette web tarafında geliştirme yapılabiliyor. JS ise daha çok web kısmında kullanılıyor. Ek olarak bazı oyun motorları JS kullanabiliyor.

Peki Unreal hangi dili kullanıyor? Uygulama ve oyun odaklı ne önerirsiniz hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
C# ve C++, C kökenli diller. C# ile Unity Engine ile oyun yaparsın. C++ ile Unreal Engine ile yaparsın. Uygulama geliştirme ve bellek yönetimi için C++ tercihimdir her zaman.

Araştırdığım kadarıyla C++ daha kapsamlı ama biraz zor bir dilmiş. Siz hangisini önerirsiniz? Yazılım mühendisi olmayı amaçlıyorum.

C# öğrenmeye başladım yeni oyun uygulama yapılır mı?
Elbette ki yapılır. Hedeflediğiniz platforma yönelik uygulama geliştirmek için daha avantajlı dilleri de araştırmanızda fayda var. C# önermemin sebebi hem Unity ile uyumlu bir şekilde kullanabilecek olmanız hem öğrenim kolaylığı sağlıyor olması.

Yeni konular

Geri
Yukarı