Caddeden gelen yoğun trafik gürültüsünü nasıl önlenir?

Şu yola döşenen yavaşlatma engellerinden yapamazlar mı?

Hocam şöyle anlatayım İstanbul'da yaşıyorum, burada bir yol var cadde gibi ama değil ana yol gibide değil karışık. Her neyse bu yol 4 şeritli bir yol, yolda ne ışık, ne yaya yolu var, bu yoldan her saniye en az 80 km hızla giden arabalar geçiyor. Kaç kişinin o yoldan geçerken neredeyse ölümlerine şahit oluyordum. Hala bir şey yapmadılar.

Oturduğum bina cadde kenarında olduğu için pencereden yoğun trafik gürültüsü geliyor arkadaşlar. Penceremin camını bile kalın ısıcamlarla değiştirdim. Yani akustik lamine camlarla. Evet etkili oldu ama hala ses geliyor. Dışarıdan gelen gürültüyü nasıl önleyebilirim? Bilgili arkadaşlar yazarsa çok sevinirim. Sesi en minimum hale nasıl getirebilirim? Ne yapmalıyım? Örnek verirseniz sevinirim. Ses konusunda gerçekten ruh hastasıyım. Arkadaşlar kusura bakmayın.

Evini yalıtmayla kapla. Ses geçirmeyen camlar falan var. İstanbul'u çok bilmiyorum da biz Adana'da sıcağı çekiyoruz .Daha beter gürültüden.

Belediye muhtemelen hiç bir şey yapmaz, duvarı yalıtım malzemesiyle kaplayabilirsiniz, duvarı kaplayınca camdan gelen sesi de soğurur.

Evini yalıtmayla kapla. Ses geçirmeyen camlar falan var. İstanbul'u çok bilmiyorum da biz Adana'da sıcağı çekiyoruz .Daha beter gürültüden.
Ev yalıtımlı zaten cam da akustik lamine ama gürültülü bı yerde oturuyorsan, her zaman rahatsız olursun. Sorunu kökten çözemiyorum.
Belediye muhtemelen hiç bir şey yapmaz, duvarı yalıtım malzemesiyle kaplayabilirsiniz, duvarı kaplayınca camdan gelen sesi de soğurur.
Duvardan gelmiyor zaten, pencereden geliyor.
Elinize silahı alın çıkın balkona gürültü yapan varsa yanına sıkın yapma bir daha deyin
Polise söylemezlerse iyi :p
Balkona çıkıp 60'lık yola, 100'le gidenlere roket atasım var.
Pencereyi kırıp duvar ördürmekten başka çare yok gibi.
Ortalama kaç TL tutar ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı