Çakma ayakkabılar hakkında düşünceleriniz neler?

2018'de aldığım Nike markalı ayakkabı hala sapasağlam ve kullanıyorum arada. Şu anda 1200₺ civarı fiyata satılıyor ben o zamanlar 440₺'ye almıştım. Önceden bunların yanında replika ayakkabıda alıyordum fakat şu an hepsini köye bıraktım, köyde kullanıyorum. Bir de şunu eklemek lazım, yürüyüş ayakkabısı ile futbol oynayanlar, koşu yapanlar var. Sonra hemen eskiyince markayı kötülüyorlar, adamlar boşuna yazmıyor oraya ayakkabının amacını.
Zamanında ekonomi normalken aldığım orijnal Jordan 1 High ayakkabılarım hala sapasağlam duruyor ama yenilerini ekleme şansım olmuyor şansımı çakma ayakkabı ile denediğimde malzeme kalitesinin neredeyse aynı olduğunu görünce ve gayet rahat olduğunu fark edince bakış açım değişti çakmalara karşı. Yürüyüş ayakkabısı ile futbol oynayıp sonra yırtılınca ağlayanları görünce gülüp geçiyorum sadece.

Tamamen popüler kültüre ayak uydurmak için, ayak sağlığınızı hiçe saymaya devam edin arkadaşlar ")))
Özellikle şu Jordan serileri, herkesin ayağında var ve hepsi replika.. kusucam artık. Gösteriş için replika ayakkabı alıp, üstüne replika>orijinal yazılması ayrı garip. Jordan dediğiniz ayakkabının zaten orjinali bile rahat değil. Sahtesi ile nasıl saatlerce dolaşabiliyorsunuz... Gerçi forumda skechers çok kötü marka algısı var. O yüzden ayakkabı konusunda çok konuşmaya gerek yok, iyi forumlar.

İdare etsin yeter. Giydiğin çarığı kontrol etmek, eleştiri yapmak ayıp şeylerdir.
Zaten fazla dışarıda gezmem, etmem. Ev kuşuyum.

Vans hastası olduğumdan dolayı çakma ile pek işim yok. Vansler de zaten öyle acayip pahalı değil. Yine pahalı ancak bir Nike değil en azından. 1000-1300 TL bandında çok güzel Vans ayakkabılar mevcut. Ward ve Sk8 modeller favorim. Bir ara abimle koleksiyon yapıyorduk.

Vans hastası olduğumdan dolayı çakma ile pek işim yok. Vansler de zaten öyle acayip pahalı değil. Yine pahalı ancak bir Nike değil en azından. 1000-1300 TL bandında çok güzel Vans ayakkabılar mevcut. Ward ve Sk8 modeller favorim. Bir ara abimle koleksiyon yapıyorduk.
Vans’lar pahalı değil mi? 😅 Geçen kış 850TL’ye orjinal taş gibi Harley Davidson bot almıştım. Aynı gün 500TL Rebook, 750TL’ye Adidas ayakkabıda aldım. Vans’ların fiyatıysa 1000TL idi. Vans tasarımlarını çok beğeniyorum ama fiyat performans oranı düşük bir marka.

Vans’lar pahalı değil mi? 😅 Geçen kış 850TL’ye orjinal taş gibi Harley Davidson bot almıştım. Aynı gün 500TL Rebook, 750TL’ye Adidas ayakkabıda aldım. Vans’ların fiyatıysa 1000TL idi. Vans tasarımlarını çok beğeniyorum ama fiyat performans oranı düşük bir marka.

Dediğimi iyice okusaydınız keşke. Pahalı yine ancak bir Nike değil. Nike'ta 1000 TL'ye adam akıllı ayakkabı yok. Eskiden Blazer Mid '77 bile bulunuyordu. Ben 2020'de Vans Bordeaux Ward ayakkabıyı 239,99 TL'ye almıştım SPX'ten :D

Fiyat performans oranına gelirsek bence sağlam ayakkabılar. Bir sürü Nike giydim, en fazla 2-3 ay dayandı. Ben çok hunharca davranıyorum ayakkabılarıma. Şimdi şubatta 899 TL'ye Puma Layup SL almıştım. Sağlam bir ayakkabı olmasına rağmen o da perte çıkacak gibi duruyor. O aldığım Vans'i 2020 başından 2021 sonuna kadar giydim. Daha da giyerdim ancak küçük gelmeye başlamıştı.

Niye çakma alayım ki? Bilinmeyen bir marka ama en azından malzemesi daha kaliteli bir ayakkabı alır giyerim. Size öyle gelse de çoğu çakma ayakkabı ayak sağlığına zarar verir. Fark etmezsin tabanı dengesizdir birkaç yıl sonra taban çökmesi olur. Bir daha rahat edemezsin. Öyle marka ayakkabı telefon vs ile hava atma 2000'lerde bitti

Yeni konular

Geri
Yukarı