Çakma ayakkabılar hakkında düşünceleriniz neler?

Dediğimi iyice okusaydınız keşke. Pahalı yine ancak bir Nike değil. Nike'ta 1000 TL'ye adam akıllı ayakkabı yok. Eskiden Blazer Mid '77 bile bulunuyordu. Ben 2020'de Vans Bordeaux Ward ayakkabıyı 239,99 TL'ye almıştım SPX'ten :D

Fiyat performans oranına gelirsek bence sağlam ayakkabılar. Bir sürü Nike giydim, en fazla 2-3 ay dayandı. Ben çok hunharca davranıyorum ayakkabılarıma. Şimdi şubatta 899 TL'ye Puma Layup SL almıştım. Sağlam bir ayakkabı olmasına rağmen o da perte çıkacak gibi duruyor. O aldığım Vans'i 2020 başından 2021 sonuna kadar giydim. Daha da giyerdim ancak küçük gelmeye başlamıştı.
Kıyas yapmanız adına 750’TL’ye Adidas aldığımı belirtmiştim. Ve yeni sezon bir üründü. Nike modelleri de aşağı yukarı o fiyatlardaydı. Vans eskiden biraz daha uygun fiyatlıydı. Artan popülerliği fiyatlarına çok yansıdı maalesef. Yoksa çok beğeniyorum tasarımlarını.

Kıyas yapmanız adına 750’TL’ye Adidas aldığımı belirtmiştim. Ve yeni sezon bir üründü. Nike modelleri de aşağı yukarı o fiyatlardaydı. Vans eskiden biraz daha uygun fiyatlıydı. Artan popülerliği fiyatlarına çok yansıdı maalesef. Yoksa çok beğeniyorum tasarımlarını.

Geçen kış diyorsunuz ama. Geçen kış Ward modellerin 1000 TL olmasının imkanı yok. Onlar daima 700-800 bandındaydı geçen sene. Old Skool ise olabilir. Onlar hep pahalıydı. Ben Ward ayakkabıyı 240 TL'ye aldığımda Old Skool'lar 650-700 bandında geziyordu. Popülerliğin etkisi var, doğrudur.

Arkadaşlar ayağınız ne kadar rahatsa gün içerisinde rahat olmadığına nazaran çok daha stressiz olursunuz ayak sağlığı bu yüzden önemlidir. Arkadaş rahat ettiğini söylemiş, rahat ediyorsa çakma ayakkabı giymesinde bir sorun göremedim zaten görünüşü hoşuna gideni aldığını söylemiş olayın popüler kültürle falan alakası yok.

Arkadaşlar ayağınız ne kadar rahatsa gün içerisinde rahat olmadığına nazaran çok daha stressiz olursunuz ayak sağlığı bu yüzden önemlidir. Arkadaş rahat ettiğini söylemiş, rahat ediyorsa çakma ayakkabı giymesinde bir sorun göremedim zaten görünüşü hoşuna gideni aldığını söylemiş olayın popüler kültürle falan alakası yok.
Onyargi gibi gelecek fakat, Jordan modellerini giyen herkes benim için popüler kültüre ayak sağlamaya çalışan tipler gibi geliyor. Çünkü ayakkabı cidden rahat değil.

Onyargi gibi gelecek fakat, Jordan modellerini giyen herkes benim için popüler kültüre ayak sağlamaya çalışan tipler gibi geliyor. Çünkü ayakkabı cidden rahat değil.
Jordanları ben ergenler arasında popüler olmadan önce bile giyen birisiydim bu tarz şeylerle alakam yok sadece görüntüsü hoş ve rahatsız etmiyordu beni giydiğimde o yüzden alma kararı aldım.
Tamamen popüler kültüre ayak uydurmak için, ayak sağlığınızı hiçe saymaya devam edin arkadaşlar ")))
Özellikle şu Jordan serileri, herkesin ayağında var ve hepsi replika.. kusucam artık. Gösteriş için replika ayakkabı alıp, üstüne replika>orijinal yazılması ayrı garip. Jordan dediğiniz ayakkabının zaten orjinali bile rahat değil. Sahtesi ile nasıl saatlerce dolaşabiliyorsunuz... Gerçi forumda skechers çok kötü marka algısı var. O yüzden ayakkabı konusunda çok konuşmaya gerek yok, iyi forumlar.
Kendimi biraz yanlış anlatmışım orda replika>orijinal dememin sebebi şuydu eğer ki 1500 2000 liraya ayakkabı alacak olursam ve o fiyat bandında satılan ayakkabılar çocuk ayakkabısına benziyorsa benim için o durumda çakma orijinalden önceliklidir demek istedim bir ayakkabıyı sevdiği için popüler kültür kölesi demek ne kadar mantıklı? Onu bilmiyorum şahsen böyle bir yakıştırma yapmazdım sadece görüntüsü için giyiyorum . Zaten çakma jordan kadar orijinal jordan sahibi bir insanım popüler değilken bile giyiyordum geçin bu popüler kültür kölesi yakıştırmalarını.
Bence ayak sağlığı çok önemli bir konu parası neyse verip orijinal alınmalı.
Bu çok doğru. Bende ilk başta çakma ayakkabı aldığımda rahatsız edip etmeyeceğine bakıyordum ayak tabanım ağrıyacak mı parmaklarım su toplayacak mı diye hiç rahatsız etmediğini sorun çıkartmadığını görünce giymeye devam ettim orijinal aslında her türlü daha iyi bu doğru ama çakmanın da bana bir zarar verdiğini görmedim.
Niye çakma alayım ki? Bilinmeyen bir marka ama en azından malzemesi daha kaliteli bir ayakkabı alır giyerim. Size öyle gelse de çoğu çakma ayakkabı ayak sağlığına zarar verir. Fark etmezsin tabanı dengesizdir birkaç yıl sonra taban çökmesi olur. Bir daha rahat edemezsin. Öyle marka ayakkabı telefon vs ile hava atma 2000'lerde bitti
Aslında çakma ayakkabıyı nereden aldığına da bağlı şehrin ücra köşesindeki esnaf Ahmet amcanın sattığı 40 liralık ayakkabıyı alırsan tabi taban çökmesi gibi sorunlar yaşarsın ben kısa bir süreliğine çok eskiden o tarz ayakkabılar giymiştim ve parmaklarımı tabanımı çok rahatsız ediyordu. Ben çakma ayakkabı alacağım zaman Çin'in güvenilir fabrikalarından sipariş veriyorum insanların önerdiği. Nike malzemelerini Çin'in fabrikalarından getirttiği için bende benzer materyal kullanan fabrikaların sattığı çakma ayakkabıları alıyorum uzun bir süredir giyiyorum ve stres gibi sorunlar çıkartmadığı içinde giymeye devam ettim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı