Çalınan Steam Hesabı Nasıl Geri Alınır?

BatuhanBz

Decapat
Arkadaşlar ilk olarak hesabım Steam Guard mobil kimlik dogrulayıcısına bağlıydı ve yine de çalındı. Hesabım farklı bir e-mail'e bağlanmış, nasıl geri alırım? Lütfen yardım edin, nerelere başvurmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ilk olarak hesabım Steam Guard mobil kimlik dogrulayıcısına bağlıydı ve yine de çalındı. Hesabım farklı bir e-mail'e bağlanmış, nasıl geri alırım? Lütfen yardım edin, nerelere başvurmam gerek?

Aynı durumu daha 3 gün önce yaşadım bir ticket ile sorunu çözdüler. ''Buradaki'' linkten gerekli yerlere devam ederek çözebilirsiniz. İlla ki çözüyorlar eğer kanıtlayabilirseniz, kredi kartı bilgisi yada ürün aldığınıza dair görsel istiyorlar. Mail adresini okuyun ama onların mailine göndermeyin sakın.

Steam Guard açıksa ve e-mail'i de çaldırmadıysan, Steam'inin çalınmasının imkanı yok. Muhtemelen e-mail şifreni kaptırdın.

Steam Destek ile iletişime geç. Birtakım sorular ve belgelerle geri veriyorlar. Envanterin de güvendedir. Şifre değiştirildiğinde, pazar 5 günlüğüne kilitleniyor. Telaş yapma.

Bu gibi durumlarla karşılaşma ihtimaline karşılık önerim: En az 1 tane siparişinizin bilgilerini kenara not alın. Ne zaman satın alındı? Hangi kartla? Sipariş kodu v.b. Böyle bir bilgi, ileride size yardımcı olacaktır.

Benim mail adresim de telefona bağlı neredeyse çalınma ihtimali yok. Her türlü güvenlik önlemini almanız, paranızı da koruma altına alır. Sonuçta harcama yapıyorsunuz, emek veriyorsunuz.

Steam Guard açıksa ve e-mail'i de çaldırmadıysan, Steam'inin çalınmasının imkanı yok. Muhtemelen e-mail şifreni kaptırdın.

Steam Destek ile iletişime geç. Birtakım sorular ve belgelerle geri veriyorlar. Envanterin de güvendedir. Şifre değiştirildiğinde, pazar 5 günlüğüne kilitleniyor. Telaş yapma.

Bu gibi durumlarla karşılaşma ihtimaline karşılık önerim: En az 1 tane siparişinizin bilgilerini kenara not alın. Ne zaman satın alındı? Hangi kartla? Sipariş kodu v.b. Böyle bir bilgi, ileride size yardımcı olacaktır.
Şifre değiştirmek için tek e-posta yeterli değil. o andaki Guard kodunuda istiyor.
Ek olarak sipariş kodlarını şu an hesabı elinde tutanda öğrenebiliyor.
Önemli olan 4 şey var:
Kart türü
Kredi kartının son 4 hanesi
Kart üzerindeki tam isim
Fatura Adresi.

2 Gün önce arkadaşımın başına geldi. Rus birisi tarafından kendi mailine alınmış ve Steam guard kapanmıştı. Steam'a mail attı kanıtlayıcı fotoğraflar ile 1 gün sonra hesabı verdi arkadaşıma steam. Hesabın senin oldugunu kanıtlayacak resim atarsanız dırekt geri veriyor size hesabı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı