Çalıntı telefon yüzünden mahkemede tanıklık yapmak

esco

Kilopat
Arkadaşlar merhaba. Daha önce 2.el bir telefon aldım güvendiğim bir abiydi o yüzden düşünmeden aldım. IMEI'sini falan kontrol ettim alırken çalıntı yazmıyordu, neyse bir müddet sonra aldıgım abiyi karakola çağırdılar ifade için. Beni de çağırırlar param yanar diye aldığımız telefoncuya gittik iade edip parasını aldık. Daha sonra beni de çağırdılar hattımı taktığım için gittim ifademi verdim. Ben olay kapandı zannediyorum daha sonra mahkeme kağıdı geldi, tanık yazıyor adım aldığım abi de kullandı o telefonu o da ifade verdi ama ona kağıt gelmemiş. Tanık benim başım ağrır mı olayın aslını da biliyorum telefoncu da öğrendik. Bir çift var kızdan ayrılmadan önce telefon almış adam ayrılınca geri istemiş vermemiş kız satmış adam da çalıntı ihbarı yapmış olay bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ticaret yaparken şu "tanıdık abi" kültüründen bir an önce sıyrılmamız lazım.
Tanıdık olmasa da yapacağım birşey yok kaldı ki olayın onla da alakası yok, galiba yanlış anladınız olayı.
Ben alırken kutusunaa faturasına imesine kadar herşeyi kontrol ettim nerden anlayabilirim çalıntı olduğunu e devlette çalıntı olduğunda imei sorgulatınca çalıntı cihaz ibaresi çıkıyor ama bununki çıkmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı